Siber Sigorta Alımını Anlama Eksikliği Engelliyor

Şirketlerin siber sigorta satın almasını engelleyen en önemli faktör, şirketlerin siber risk sigortası ve aracı kurumlarının yeni bir araştırmasına göre kendi risklerini anlamadıkları.

intelligentinsurer'de yer alan habere göre, İngiltere'de yapılana ankette şirketler siber risk teminat kapsamını anlamadığını ve siber politikaların hala çok kafa karıştırıcı olduğunu ve bilinen siber tehlike kategorilerine kolayca bağlanmadığını ileri sürdü.

Çalışma aynı zamanda sigorta sektörünün pozitif olmayan bir siber daha kararlı bir şekilde ele alması gerektiğini de öne sürdü. İngiltere siber risk sigortası komisyoncuları ve sigorta şirketlerinin dörtte üçünden fazlası (yüzde 77), sigorta sektörünün olumlu olmayan siber veya “sessiz siber” i daha derin ve daha anlamlı bir şekilde acilen ele alması gerektiğine inanıyor. Sessiz siber, siber tehlikelerin (hizmet kesintisi veya veri ihlali gibi) bir sigorta poliçesinin ifadesiyle açıkça belirtilmeyen veya açık bir şekilde hariç tutulmadığı durumları ifade ediyor.

Buna ek olarak, finansal risklere karşı siber riskin ölçülmesi, sigortalılar ve sigorta sektörü arasında oldukça eksik. Ayrıca, bir dizi katastro siber olay veya sistemik bir siber olay, sigortacıların her bir başvuranın risk profilini nasıl ölçtüğünü, katılımcılara göre önemli ölçüde değiştirecek. Anket, siber risk ekonomisini ölçen bir siber risk modeli olan X-Analytics'i yaratan bir siber risk yönetimi firması olan Secure Systems Innovation Corporation (SSIC) tarafından yapıldı. 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü