Terör Riski Sigortası Terör Kapsamına Göre Genişletilmeli

 

Broker devi Marsh'ın yayımladığı rapor, terör riski sigortasının değişen terör kavramına göre genişlemesi gerektiğini savunuyor. Bu göre teminatlar sinema, restoran veya konser salonu gibi mekanların terör olayları sonrası yaşayacağı itibar azalması ve işletme zararı gibi risklere karşı da koruma sağlayacak şekilde genişletilmeli.

Broker devi Marsh, 2018 Terörizm Riski Sigortası raporunu yayımladı. Raporda değişen risk ortamı içerisinde sigortacıların pro-aktif olarak cevap veremeye, tam koruma için yenilikler yapmaya hazır olması gerektiği belirtildi. Avrupa ve ABD’de yaşanan şiddet olaylarına odaklanan rapora göre, geçmiş ile bugünlerde yaşanan terör olaylarının karakterleri birbirinden farklı. Günümüzde yaşanan terör olayları, mülke zarar vermekle birlikte işletmeye de hasar veriyor.

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, Marsh terör olaylarının karakterinin değiştiğini savunarak, tanımının da genişlemesi gerektiğini belirtiyor: “Teminatlar oteller, restoranlar, spor alanları veya sinema salonları gibi genellikle sivillerin bulunduğu mekanları da içerek şekilde genişletilmeli. Çalışan ve müşterilerin bedensel zararları veya mülkün zarar görmesi kadar önemli bir diğer konu da itibar ve işletme zararı. Yeni ürünler bu riskleri de kapsamalı.”

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü