Allianz Global Asya’da Eğlence Sigortacılığı İşini Başlattı

Almanya merkezli sigorta şirketi Allianz Global Corporate & Specialty S.E. Asya pazarında Singapur'da bir eğlence sigortası bölümü açtı.

Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS), Singapur pazarından başlayarak Asya'daki eğlence sigortacılığı işini başlattı. 

Eğlence sigortası film ve televizyon prodüksiyonlarını, cast yaralanmaları, konser turlarını ve spor gibi diğer canlı olayları, sorumluluk veya pandemik veya terörizm gibi dışsal riskler nedeniyle iptal etme veya iptal etme durumlarını kapsıyor. AGCS ayrıca film ve canlı etkinlik düzenleyicileri için risk yönetimi danışmalığıda sunuyor. 

insurancebusinessmag'da yer alan habere göre, AGCS, Singapur'daki talebin çoğunun canlı etkinlikler sektörü tarafından yönlendirilmesini bekliyor. Sigortacıya göre, 2015'ten bu yana canlı etkinlik organizatörlerinden araştırmalar yapıldı. PWC'den elde edilen veriler, Singapur'daki canlı müzik etkinliklerinden elde edilen toplam gelirin 2012'de 46 milyon ABD Doları'ndan 2016'da 51 milyon ABD Doları'na yükseldiğini ve bu yıl da 61 ABD doları seviyesine ulaşması bekleniyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü