Küresel Reasürans Devi Swiss Re ve The Nature Conservancy (TNC) Mercan Resiflerinin Korunması İçin Ortaklığa Gitti

 

Küresel reasürans devi Swiss Re, önde gelen doğa koruma organizasyonlarından biri olan The Nature Conservancy (TNC) ile mercan resiflerinin korunması için ortaklığa gidiyor. İş birliğine giden iki kurum, hem mercan resiflerini hem de resifler üzerinden kazanç elde eden Meksika'daki yerli halkı güvence altına alacak parametrik bir sigorta poliçesi çıkarmayı planlıyor.

Halihazırda tasarımda olan parametrik sigorta ürünü, büyük bir kasırga sebebiyle hasar gören mercan resiflerinin hızlı bir şekilde restorasyonuna yardımcı olunmasını sağlayacak. Küresel reasürans devi Swiss Re ile doğa koruma organizasyonu The Nature Conservancy ortaklığında piyasaya sürülecek olan  sigorta ürünü mercan kayalıklarını korumakla kalmayacak, ayrıca yerli halkın turizm ve balıkçılık gelirlerini de güvence altına alacak. İki kurum halkın ekonomik direncini de güçlendirmeyi planlıyor.

Öte yandan Artemis’te yer alan habere göre, reasürans şirketi Swiss Re, mercan resif sigortasının “sigorta sektörünün kendisi için ölçeklenebilir yeni bir pazar yaratma fırsatını sunduğuna” dikkat çekiyor. Meksika’dan Quintana Roo Eyaleti Valisi Carlos Joaquín González, sigortanın Meksika’nın en önemli turistik yerlerinin korunması için çok önemli olduğunu belirterek “Meksika Karayipleri her yıl yaklaşık 12 milyon turist tarafından ziyaret ediliyor. 9 milyar dolarlık bir üretimden bahsediyoruz. Ancak resifler, kasırga ve fırtına gibi doğal afetlerin varlığıyla tehdit altında” diye konuştu. 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü