Mobil Sigorta Modeli Büyümeye Devam Ediyor

Mobil teknolojinin sigortayı satın alma sürecini hızlandırmakta ve taleplerde bulunmak çoğu kez tartışılıyor, ancak dünyanın bir bölümünde mobil, daha önce hiç erişmemiş olanlara sigorta açarak daha etkileyici bir şey yapıyor.

Dünya genelindeki mobil operatörlerin birliği GSMA'ın raporuna göre, mobil sigorta modeli hızla büyüyor. Rapora göre, Haziran 2016 sonuna kadar, dünya genelinde 52.7 milyon poliçe düzenlendi. insurancebusinessmag'da yer alan bir habere göre, gelişmekte olan piyasalarda tüketicilere sigorta ürünleri sunan BIMA Mobile, şu ana kadar 14 ülkede 26 milyondan fazla müşteriye ulaştı.

BIMA Genel Sekreteri Yardımcısı Mathilda Strom, "Mobil teknoloji, insanların finansal hizmetlere erişme biçimini bozuyor. Sigortacılık, sigortasız ve düşük bütçeli sigortalar gibi temel finansal hizmetlere erişimi büyük oranda demokratikleşti ve sigortayı düşük gelirli kişiler için bile daha uygun bir ürün haline getirdi." diye konuştu.

BIMA , telekomünikasyon devi Telefónica Movistar ve sigortacı Seguros LAFISE ile, Nikaragua'da yeni bir sigorta ürünü piyasaya sürmek için bir ortaklık duyurdu.
Ürünle Telefonica Movistar müşterileri, BIMA'nın mobil teknoloji platformu aracılığıyla bir banka hesabına girmek zorunda kalmadan cep telefonlarıyla hayat sigortasına kaydolabiliyor. Nikaragua Sigorta Acenteleri Birliği verilerine göre, Nikaragua'daki hayat sigortası penetrasyonu% 3.1'de kaldı. Ancak mobil penetrasyon nüfusun% 90'ına ulaştı. Strom, "BIMA'nın başarısı kayıttan prim ödemesine kadar tümüyle mobil özellikli bir ürün sunma yeteneğimizin temelini oluşturuyor. Mobil ve dijital devrim, tüketicilerin verilen, verimlilik, hızlılık ve rahatlığı birlikte gördükleri şirketlerle etkileşim biçimini radikal bir biçimde değiştirdi. Dünyadaki sigortacılar sadece gelişmekte olan ülkelerde değil müşteri deneyimini ürün tasarımının kalbinde tutmak zorunda ve böylece yumuşak, sorunsuz ve açık olan tamamen dijitalleştirilmiş bir müşteri yolculuğu yaratabilirler." dedi.

 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü