MAPFRE ve Renault İşbirliği ile Formula 1 Sponsorluk Anlaması İmzalandı

Renault Spor Formula 1 Takımı ile yapılan sponsorluk anlaşması MAPFRE Yönetim Kurulu Başkanı Antonio Huertas ve Renault Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Ghosn’un katılımıyla Paris’te gerçekleşen toplantıda duyuruldu.

2017’nin ilk olumlu işbirliği sonrasında, MAPFRE, Renault Spor Formula 1 Takımı ile yapılan sözleşmeyi yenileme ve geliştirme kararı aldı. İspanyol sigorta şirketi önümüzdeki beş sezon boyunca takımın ana sponsorlarından biri olacak.

MAPFRE Yönetim Kurulu Başkanı Antonio Huertas ve Renault Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Ghosn’un katılımıyla Paris’te gerçekleşen toplantıda sunulan sözleşme, spor sponsorluğundan öteye geçerek MAPFRE ve Renault Grubu’na ek mobilite çözümlerini ve sigorta hizmetlerinin otomotiv sektörünün geleceğindeki rolünü keşfetme kapısını araladı.

Antonio Huertas “Renault Grubu ile yapılan bu sözleşme MAPFRE markasını ve değerlerini dünya çapında tanıtmamıza olanak sağlayacak. Formula 1 sadece rekabetçi bir spor değil aynı zamanda sonrasında bir bütün olarak toplumu da içine alacak teknolojik araştırmalar için de bir deneme alanı. Bu felsefe gelecekteki stratejik konumumuz ile mükemmel bir şekilde örtüşüyor” dedi.

Renault Sport Racing Başkanı Jérôme Stoll ise şunları söyledi: “Başarılı bir ilk sezon sonrasında MAPFRE’nin takımın geleceği için çok önemli bir katkıda bulunması harika. MAPFRE ilerlemekte olan bir şirket ve biz küresel seviyede marka farkındalıklarını geliştirme konusunda onlara destek vermeye devam ettiğimiz için çok mutluyuz. MAPFRE ile ilişkimiz Formula 1’in ve takımın gelebileceği noktayı, potansiyelini ön plana çıkardı ve bu uzun vadeli ortaklık Renault Grubu ve MAPFRE’nin birlikte yeni projeler geliştirmesi için bir fırsat. Gelecek sezonlarda da hedeflerimize ulaşmak için sınırlarımızı zorlayacağız, bunu iple çekiyoruz.”

Paris’te gerçekleşen toplantıya, Renault Sport Racing Başkanı Jérôme Stoll, RCI Bank ve Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Gianluca De Ficchy, Renault Grubu Üretim ve Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı José Vicente de los Mozos, MAPFRE Başkan Yardımcısı Ignacio Baeza ve İş, Müşteri ve Yenilikten Sorumlu Başkan José Manuel Corral katıldı.

MAPFRE markası, İspanyol yarışçı Carlos Sainz ve Alman yarışçı Nico Hülkenberg’in üniformalarının ve kasklarının yanı sıra araçların hem ön hem de yan taraflarında belirgin bir şekilde görünür olacak.

MAPFRE Sigorta Hakkında

MAPFRE Sigorta, ödenmiş sermayesi ve özkaynak büyüklüğü ile Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. İspanya’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE, Avrupa ve Amerika olmak üzere beş kıtada 100 den fazla ülkede reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteriyor. Tüm sigorta branşlarını kapsayan, zengin bir ürün portföyüne sahip MAPFRE Sigorta, müşterilerinin her türlü hizmet ihtiyacının karşılanması ve mal varlıklarının güvencesi için özel olarak geliştirilmiş rekabetçi çözümler sunmanın yanı sıra yatırım ve emeklilik fon yönetim faaliyetlerinde de bulunmaktadır. MAPFRE Grup bünyesinde 37 binden fazla çalışan, dünya çapında 5 bin üzeri ofisle 37 milyon müşteriye hizmet veriyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü