Katılım Emeklilik BES Hedefini Açıkladı

Katılım Emeklilik bireysel emeklilik sistemindeki (BES) hedeflerini açıkladı. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek bu sene BES'te 1.5 milyar liraya ulaşmak istediklerini kayda geçirdi.

Katılım sigortacılığının en önemli şirketlerinden Katılım Emeklilik, “Gelecek Bugün Başlar” diyerek 2018 yılı hedeflerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. 2017 yılında sektörün iki katı kadar büyüyen Katılım Emeklilik, 2018’e de yepyeni bir yatırımla giriyor. Katılım Emeklilik sağlık ürünlerini de devreye alarak hizmet anlayışını genişletiyor.

Yeni ürünlerden ve 2018 hedeflerinden bahseden Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, genel müdür yardımcıları İsmail Aydemir ve Yaşar Salih Çetinkaya‘nın katıldığı toplantıda şirketin bireysel emeklilik sisteminde (BES) hedefinin 1.5 milyar lira olduğu vurgulandı. Yılbaşından bu yana şirketin performansının da değerlendirildiği toplantıda BES sözleşme artışında %15.5’lik bir rakama ulaşarak şirketin sektör 4’üncü olduğu belirtildi. Ayrıca şirketin katılım sigortacılığı kapsamında hayat sigortalarında sektör lideri olduğu, prim bazında %64 ile sektör büyümesinin iki katı performans sergilediği aktarıldı.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü