Malezya Etiqa Sigorta Dört Ayrı Şirkete Ayrıldı

Malezyalı bankacılık devi Maybank'ın sigorta kolu Etiqa, kendi iş alanlarına odaklanmak için dört farklı şirkete ayrıldı.

Malezyalı sigortacı Etiqa dört ayrı gruba ayrıldı. insurancebusinessmag'da yer alan habere göre, şirket oluşan varlıklar, tekafül (İslami) ve geleneksel sigorta türlerinin yanı sıra hayat ve hayat dışı bölümlere ayrıldı. Oluşan şirketlerin isimleri Etiqa Genel Sigorta, Etiqa Hayat Sigortası, Etiqa General Takaful ve Etiqa Family Takaful oldu.

Etiqa'nın yayınladığı bir açıklamaya göre, bu hareket, firma için en etkili ortak, sermaye ve organizasyon yapısını bulmaya çalıştığı için riskleri de azaltacak ve istikrarı artıracak. Açıklamada "Bu hareketle verimliliği sağlamak ve Etiqa'yı daha üst seviyelere taşımak için, dört yeni şirketin her biri için dört yeni CEO icat ettik" denildi.

Genel sigorta şirketinin başında Fukhairudin Mohd Yusof, genel takaful şirketin başında Zaharudin Daud, Zafri Ab Halim aile takaful operasyonlarından sorumlu oldu. Öte yandan, Etiqa Hayat Sigortacılığının ana şirketi Maybank Ageas Holdings'in CEO'su olan Kamaludin Ahmad görevini koruyacak.

Etiqa şu anda ürünlerini Malezya'daki 10.000 acentesi, 24 şubesi ve 350 Maybank şubesinin yanı sıra büyüyen bir online kanal vasıtasıyla da dağıtıyor. Ayrıca, Güneydoğu Asya bölgesindeki, Singapur, Endonezya ve Filipinler'deki diğer pazarlara da genişledi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü