Koru Sigortadan Fatura Güvence Sigortası

Koru Sigorta, fatura güvence sigortası ile fatura karşılığı senetle satış yapan işletmelere taksitlerin ödenmemesi riskine karşı güvence sağlıyor.

Sigorta sektöründe son iki yılda bir başarı hikâyesi yazan Koru Sigorta, Aralık 2017’de kooperatiften anonim şirkete dönüşmesinin ardından yoluna çok daha güçlü bir şekilde devam ediyor. Yeni yılda yeni ürünleriyle fark yaratmayı hedefleyen Koru Sigorta’nın Genel Müdürü Soner Şahin, bu ürünlerden biri olan fatura güvence sigortasını tanıttı.

Fatura güvence sigortası ile senet ve/veya açık hesap yoluyla taksitli satış yapan perakende sektöründeki işletmelerin sigortalanmasını hedeflediklerini belirten Şahin, “Bayileri senetlerin ödenmemesi riskinden koruyan fatura güvence sigortası, nihai tüketicinin fatura karşılığı senetle yaptığı alışverişin taksitlerinden birini veya tamamını ödememesi durumunda satıcı firmayı %100 koruyor” diye konuştu.

“İŞLETMELERİN SATIŞ CİROLARINI ARTIRACAK BİR ÜRÜN”

Fatura Güvence Sigortası’nın sağladığı en önemli faydanın, işletmelerin satış cirolarını ciddi oranda artırmalarına katkı sağlaması olduğundan bahseden Şahin, sözlerine şöyle devam etti:

“Bununla beraber, işletmelerin gerçekleştirdiği bir nevi kredili satışlardaki alacaklarını güvence altına alarak, batık risklerini sıfırlıyor. Bir diğer faydası ise işletmelerin müşterileriyle tahsilat sürecinde yaşayabilecekleri olumsuz durumları önlemek olacaktır. Ayrıca bu ürünün çok önemli bir diğer faydası da tahsilat takip maliyetini çok büyük ölçüde ortadan kaldırması. Fatura Güvence Sigortası’nın temlik edilebilmesi işletmelere nakit akışlarındaki ihtiyaçlarını düşük maliyetlerle karşılama imkânı sunuyor.”

“İHTİYACA YÖNELİK BİR ÇÖZÜM”

“Genel kanının aksine, bugün ülkede perakende sektöründeki satışların 1/3’ü taksitli ve senetli yapılmakta ve kredi kartlarına getirilen sınırlamalarla birlikte aslında ülkemizde alışverişlerde tercih edilen ödeme biçimi, kredi kartının aksine geleneksel senet yöntemine kaymaktadır. Nitekim hükümet kanalında muhtelif zamanlarda yapılan açıklamalarda bankalara alternatif finansal enstrümanlarının muhakkak suretle ekonomiye kazandırılması hususu birçok kez vurgulanmıştır” diyen Soner Şahin, Doğal olarak, piyasada sigorta çözümü arz edilmemiş ihtiyaca yönelik geliştirdikleri Fatura Güvence Sigortası’nın bir çözüm niteliğinde olduğunu vurguladı.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü