Howden’den Orta Doğu’da Yatırım

İngiltere merkezli reasürans ve sigorta brokerliği şirketi Howden, Umman’da New Generation Insurance Services adlı şirketin çoğunluk hisselerini satın aldı. Yeni şirket Howden’in Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge CEO’su Atınç Yılmaz’a bağlı olacak.

Hyperion Insurance Group’a bağlı sigorta ve reasürans brokerliği şirketi Howden, merkezi Umman’da bulunan New Generation Insurance Services Ltd.’in (NGIS) hisselerinin çoğunluğunu satın aldı. Kuruluşun adı Howden Insurance Brokers Ltd. olarak değiştirilirken, yeni şirketin CEO’su olarak da Rajiv Arora atandı. Arora, Howden’ın yeni Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge CEO’su Atınç Yılmaz’a bağlı olarak çalışacak.

Howden’ın ve ana şirket Hyperion’un CEO’su David Howden Umman’ın sigorta piyasasının hızla büyüdüğüne dikkat çekerek, Howden Grubu’nun Londra’nın yanı sıra uluslararası pazarlara ve özel sigorta ürünlerine erişimi sayesinde, bu bölgedeki müşterilere yeni bir yaklaşım sunabileceklerini söyledi. David Howden, “Amacımız, uluslararası becerilerimizi Umman’da müşterilerimize en iyi şekilde ulaştırabilmemizi sağlayan, üstün bir brokerlik şirketi inşa etmek” diye konuştu.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü