Axa Sigorta 125 yıldır Türkiye de Geleceğe Güvenle Bakıyor

Axa Sigorta, Türkiye’deki varlığını 125 yıldır sürdürüyor ve Türkiye’ye değer yaratan hizmetler sunmaya devam ediyor.

Axa Sigorta’nın Türkiye’deki varlığı 1892 yılında Türkiye’de faaliyetlerine başlayan L’Union sigorta şirketine dayanıyor. Axa Sigorta’da faaliyet gösterdiği yıllar boyunca pek çok değişiklik yaşadı, sürekli olarak önemli gelişmeler gösterdi ve lider konumunu muhafaza etti. Şirket, yaşam süresi boyunca Türkiye’de yaşayan insanları ve faaliyet gösteren şirketleri sigorta güvencesi altına alarak, girişimciler ve bireylerin risklerini paylaşarak ekonomik gelişimi destekledi.

Axa Sigorta, Türkiye sigorta pazarının uzun soluklu bir oyuncusu olarak, istikrarlı ve öngörülebilir kurallara ihtiyaç duyulduğuna ve yetkili makamların da serbest piyasa prensiplerine uygun bir şekilde sektörün gelişimini destekleyeceğine inanıyor. Türkiye elementer sigorta pazarının önde gelen oyunculardan biri olan Axa Sigorta, gelişimini ilerleyen yıllarda da sürdürmeyi ve dünya çapında edindiği uzmanlık ile risk danışmanlığı, parametrik sigorta, telematik gibi alanlarda Türkiye sigorta pazarı için daha fazla değer katmayı hedeflemekte.

AXA GRUP OPERASYONEL MODELİNİ YENİLEDİ

Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri olarak Axa Grup’un müşterilerine hizmet verdiği tüm ülkelerde ortak amacı, insanların daha iyi bir yaşam sürmeleri için onlara destek oluyor. Şirket, müşterilerinin günlük hayatında her an yanında olan ve hayatlarına değer katan bir ortak olma noktasına doğru ilerliyor.  Bir yandan da başta ticari ürün ve hizmetler ile sağlık sigortaları iş kollarına olan odağını artırıyor.

Bu amaçla 2017 yılında Axa’nın her bir operasyonel biriminin daha bağımsız hareket etmesini ve aynı zamanda müşterilerle daha da yakın çalışılmasını sağlayacak olan yeni ve sadeleştirilmiş bir operasyonel model hayata geçirildi. Bu yeni modele göre Axa yer aldığı pazarların çeşitliliğini de dikkate alarak operasyonlarını bundan sonra Fransa, Avrupa, ABD, Asya ve Uluslararası & Yeni Pazarlar olacak şekilde beş tüzel varlık altında toplamaya karar verdi.

Bu yapılanma, Axa’nın ortak amacı doğrultusunda her pazarın farklı ihtiyaçlar doğrultusunda doğru bir şekilde desteklenmesi gerektiğini öngören bir bakış açısıyla düzenlendi. Türkiye’nin en önemli tüzel varlıklarından biri olarak yer aldığı Uluslararası & Yeni Pazarlar bölgesinin yönetim sorumluluğu CEO ve Axa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Benoît Claveranne ve ekibine teslim edildi.

AXA GRUP VE AXA SİGORTA HAKKINDA

Axa Grup, dünya çapında 165.000 çalışanı ile 64 ülkede 107 milyon kurumsal ve bireysel müşteriye hizmet veriyor.

Dünyanın en büyük sigorta gruplarından biri olan Axa, finansal koruma ve fon yönetimi alanında dünya lideri konumundadır ve 9 yıldır Interbrand tarafından dünyanın 1 numaralı sigorta şirketi olarak gösterilmektedir.

2017 9 aylık finansal verilerine göre Axa Grup varlık büyüklüğü açısından dünyanın en büyük sigorta şirketi konumundadır. Eylül ayı itibariyle toplam gelirleri 75.4 milyar euro, sermaye yeterlilik oranı ise %201 olarak gerçekleşmiştir.

Axa Grup, sigorta sektöründe inovasyon lideri olmak için müşteri odaklı inovatif çözümler geliştiren bir eko-sistem içerisinde çalışmaktadır. Axa Grup, tüm bu çalışmalarıyla Boston Consultancy Group’un listesine göre dünyanın en yenilikçi şirketleri arasında yer almaktadır.

AXA SİGORTA İSE TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN SİGORTA ŞİRKETLERİ ARASINDADIR

Axa Sigorta bugün Türk sigorta sektörünün lider şirketlerinden biri konumundadır. 2016 yılında %10’luk pazar payı ile 3.6 milyar TL prime ulaşmıştır ve yaşayan poliçe adedi yaklaşık 5 milyon seviyesindedir. Axa Sigorta %137 ile çok güçlü bir sermaye yeterliliğine sahiptir (Eylül 2017). Şirket  9 Bölge Müdürlüğü ile tüm Türkiye’ye ulaşmaktadır. 700’den fazla çalışanı ve 2000’den fazla acentesi ile hizmet veren Axa Sigorta’nın 900’ü aşkın banka şubesi ile de acentelik anlaşması bulunmaktadır. 2016 verilerine göre Axa Sigorta müşterilerinin memnuniyet oranı %85,2’tir. Marka bilinirliği açısından ise %42’lik bir oran ile müşterilerin aklına gelen ilk sigorta markasıdır.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü