Seyahat Sigortasında Yenilik Gezdiğin Kadar Öde

Londra merkezli Thomas Cook Group, seyahat sigortası ürünüyle ilgili yeni bir ödeme biçimi başlattı. Buna göre, müşteriler gezilerini iptal edilmesi durumunda geri ödeme alabilecekler. Seyahat sigortacısı, yeni uygulamayla birlikte daha fazla insanın seyahat sigortasından yararlanmaya başlayacağını tahmin ediyor.

Müşteriler, “Roam” adı verilen seyahat sigortasına birçok şirketin sunduğu gibi akıllı telefon uygulaması kullanarak erişebiliyor. Yenilik ise sigortanın başlama tarihini değil, bitiş tarihini belirlemede ortaya çıkıyor. Müşteri istediği zaman sigortasını durdurabiliyor. Sigorta ürününe adını veren “Roam”, müşterilerin “günübirlik”, “gezi başına” ve “kişi başına” olmak üzere istediği gibi poliçesini düzenlemesine olanak sağlıyor.

Insurance Times’da yer alan habere göre, poliçenin bir diğer özelliği de seyahatlerin beklenenden daha kısa sürede sona ermesi durumunda kullanılmayan günlerin geri ödemesi yapılıyor. Şirketten yapılan bilgilendirmede müşterilerin iki dakika gibi kısa bir sürede sigortalanabileceği, tatilleri iptal edildiğinde poliçeyi sonlandırıp parayı alabileceği ya da ilerleyen günlerde başka bir seyahatlerinde kullanabileceği belirtildi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü