Gençler Anadolu Hayat Emeklilik’le Geleceklerini Güvenceye Alıyor

Anadolu Hayat Emeklilik, 18-25 yaş arasındaki katılımcılara özel sunduğu Genç Emeklilik Planı ile gençlerin geleceğini güvence altına alıyor. Geleceğini şansa bırakmak istemeyen gençler, Anadolu Hayat Emeklilik’in kendilerine özel emeklilik planıyla daha güvende hissediyor. Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) gençler arasında giderek daha da yaygınlaşıyor. Anadolu Hayat Emeklilik olarak, BES’in önemini anlatıp 18-25 yaş arasındaki katılımcı sayımızı her geçen gün artırarak, Genç Emeklilik Planımızı kısa vadede 100 bin katılımcıya ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik 18-25 yaş arasındaki katılımcılara özel sunduğu Emeklilik Planı ile gençlerin gelecek kaygılarına son veriyor. Gençlere yönelik ilk özel emeklilik planına sahip olan Anadolu Hayat Emeklilik, sunduğu tüm emeklilik planlarının içindeki 150 binin üzerinde genç katılımcı sayısıyla sektör ortalamasının oldukça üzerinde bulunuyor. Sektörde 25 yaş altı katılımcıların toplam katılımcılara oranı yüzde 6 düzeyindeyken, Anadolu Hayat Emeklilik’te bu oran yüzde 13 seviyesinde. 99 TL’den başlayan katkı payı ödemeleriyle BES’i tüm gençler için ulaşılabilir kılan Anadolu Hayat Emeklilik, genç BES’li sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor.

GENÇ EMEKLİLİK PLANINDA HEDEF DAHA ÇOK GENCE ULAŞMAK

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “BES, gençler arasında giderek daha da yaygınlaşıyor. Anadolu Hayat Emeklilik olarak, BES’in önemini anlatıp daha çok gence ulaşmak için çalışıyoruz. Bunun da meyvesini alıyoruz. Bugün bireysel emeklilik hesabı bulunan genç katılımcı oranımız sektör ortalamasının iki katından fazla.” dedi.

Önümüzdeki dönem bu oranı daha da artırmayı hedeflediklerini belirten Erkan şunları söyledi: “BES hem bireysel olarak hem de ülkemiz açısından çok önemli bir finansal güvence. Bu açıdan birikim bilincini artırmak ve daha çok kişiye ulaşmak temel amacımız. Katılımcılara ne kadar erken ulaşabilirsek, elde edilen birikimler o kadar yüksek oluyor. Anadolu Hayat Emeklilik olarak genç katılımcı sayısını her geçen gün artırarak, kısa vadede sadece bu plandaki katılımcı sayımızı 100 bine ulaştırmayı hedefliyoruz.”

GENÇLER İÇİN ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK ‘GÜVEN’ DEMEK

Anadolu Hayat Emeklilik’in gençler arasında yaptığı araştırmaya göre, şirket BES deyince gençler arasında da ilk akla gelen markalar arasında yerini alıyor. Gençler ‘güveni çağrıştıran’ marka olarak tanımladıkları şirketi, şeffaf uygulamaları sebebiyle tercih ediyor.

Genç Emeklilik Planında ulaşılan başarıyı değerlendiren Erkan şunları söyledi: “Gençler için emeklilik aslında uzak bir kavram. Kısa vadeli planlar yapmayı tercih eden gençler, BES’i genelde para biriktirme aracı olarak kullanıyorlar. Yüzde 25 devlet katkısı diğer müşteri kitlelerimizde olduğu gibi en önemli motivasyonları arasında yer alıyor. Gençlerimiz bireysel emekliliğe katılmaya kendileri karar verip ebeveynlerinden onay alıyorlar. Bu yaş grubunda BES’in bu kadar tercih ediliyor olması çok sevindirici. Bazı durumlarda ebeveynleri de çocuklarına bireysel emeklilik hesabı açtırmayı önerebiliyor. Ödemeleri genelde ebeveynler üstleniyor. Asgari katkı payını 99 TL gibi ulaşılabilir bir tutara getirdiğimiz için kendi harçlıklarıyla ödeme yapan gençlerimiz bile var. Biz de sorumluluğumuzun farkında olarak gençlerimizin bize duyduğu güveni pekiştirecek adımlar atıyor, daha fazla gence ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü