Sigorta Fiyatları Artacak

Dünya sigorta devlerinden Zurich Insurance'ın İcra Kurulu Başkanı Mario Greco, son doğal felaketlerden sonra sigorta fiyatlarının artacağını söyledi

Zurich Insurance 2017-2019 mali hedeflerini doğruladı ve son doğal felaketlerden sonra sigorta fiyatlamasında beklenen bir iyileşmenin hedeflerine ulaşma yeteneğini artıracağını açıkladı. Insurance Journal'de yer alan habere göre, şirketin İcra Kurulu Başkanı Mario Greco, Londra'daki yatırımcı gününün öncesinde yaptığı açıklamada, "Geçen yıl açıklanan hedefler zayıflayan bir pazar eğilimini öngörüyor. Son olaylar artan risk maliyetlerinin bir hatırlatıcısı ve biz olayların etkisinin fiyat trendinin yükselmesine yol açacağını umuyoruz. Bu, 2017-2019 hedeflerini gerçekleştirme kabiliyetimizi daha da artıracaktır "dedi.

Avrupa'nın en büyük beşinci sigortacısı, nakit yaratma ve güçlü bir bilanço ile birlikte gelişmiş iş performansının, gruba zaman içinde hissedarlarına sermaye getirisini artıracak bir güven verdiğini açıkladı. Şirketin maliyetle ilgili kesme hedefleri daha önce 2019 yılında 1,5 milyar dolara yükselirken, özkaynak kârlılığı hedefi vergiden sonra işletme işletme kârının% 12'sinden fazla olarak belirlendi.

Sigortacı 2017 yılı sonunda 700 milyon dolar civarında gider tasarrufu sağlama kararı aldığını ve sigortacılık performansındaki ve reasürans düzeyindeki gelişmelerin kazanç oynaklığını ve doğal felaketlerin ve diğer büyük kayıpların çeyrek sonuçlarına etkisini azalttığını belirtirken, cazip ve artan bir temettü sunmaya odaklandıklarını açıkladı. Grup 2017-2019 hedeflerinin bir parçası olarak hisse başına en az 17 İsviçre Frangı (17.20 $) temettü sağlamayı ve gelir arttıkça net kârın yaklaşık% 75'ini ödeyebileceği daha iddialı bir hedef doğrultusunda büyüme hedefliyor.

 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü