Dün Hortum Çıktı TARSİM Bugün Hasar Tespitine Başladı

TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, önceki gün Antalya’nın özellikle Kumluca, Finike ve Demre ilçeleri ile Kaş’a kadar uzanan geniş bir alanda şiddetli yağış ve fırtına sonrası meydana gelen hortum nedeniyle, hasar tespit çalışmalarının ivedilikle başlatıldığını belirtti.

Satoğlu, hortum neticesinde yaralanan vatandaşlara ve üreticilere geçmiş olsun dileklerini ileterek şu ifadelere yer verdi:

“Antalya’nın özellikle Kumluca ilçesine bağlı Mavikent Yalı ve Çanakçı, Finike ilçesine bağlı Merkez ve Turunçova, Demre ilçesine bağlı Beymelek mahalleleri ile Kaş’a kadar uzanan geniş bir alanda etkili olan hortum, tarım alanlarında ve seralarda ciddi bir kayıp yaratmış durumdadır. Tarım sigortasının tek temsilcisi TARSİM olarak, sigortalı üreticilerimizden, arazilerini kontrol etmek suretiyle ve zaman kaybetmeden acenteleri aracılığıyla TARSİM’e ihbarda bulunmalarını istiyoruz. Bugünden itibaren alınan hasar ihbarlarına istinaden, Genel Müdürlüğümüz ve Bölge Müdürlüğümüz tarafından hasarlar incelenmekte ve eksperlerimiz hasar tespit çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Üreticilerimizin hiçbir mağduriyet yaşamadan bu durumu atlatması bizim için çok önemli. Yaşanan durum, bir kez daha tarım sigortasının önemini ve gerekliliğini ortaya koymuştur. 11 yıldır üreticimizin yanında olduğumuz gibi bu talihsiz olayda da üreticimizin yanında yer alarak, güveni boşa çıkarmayacağız.”

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü