Gulf Sigorta’nın Hedefi, En Beğenilen Şirket Olmak

Gulf Sigorta lansman toplantısı 19 Ekim 2017 tarihinde Kandilli Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleştirildi.  Lansmanda, “Sektörün en beğenilen sigorta şirketi olma vizyonuyla çıktığımız yolda, hem bireysel hem de kurumsal branşlarda, müşteri odaklı bütüncül çözümler ve eşsiz hizmet kalitesi sözü veriyoruz!” dendi.

Toplantının açılışında konuşan Gulf Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Gardet, “Gulf Sigorta’nın sektöre katılışını sizlerle bir arada kutlamak amacıyla düzenlediğimiz lansman organizasyonumuza hoş geldiniz. Burada bizim heyecanımızı paylaşmak üzere tercihinizi bizden yana kullanmış olmanız gerçekten bizim için çok kıymetli. Sizleri sunumumuzla baş başa bırakırken şimdiden keyifli bir gece diliyor, önümüzdeki dönemde yine beraber yine omuz omuza hep birlikte artan başarılar diliyorum” dedi.

GULF SİGORTA TANITIMI

Ayşe Gardet’in açılış konuşmasının ardından Gulf Sigorta’yı tanıtan (GIG) video sunum gösterildi. Sunumda şu görüşlere yer verildi: “2013 yılından bu yana Turins Sigorta adıyla hizmet vermekte olan şirketimiz, 2016 yılı Haziran ayında çok uluslu Gulf Insurance Group K.S.C.P’nin yatırımı ile “Gulf Sigorta” olarak Türkiye pazarına hizmet vermeye başladı. 2017 yılı mayıs ayında da AIG Sigorta’yı bünyesine kattı. Gulf Sigorta ve AIG Sigorta’yı tek bir çatı altına alma kararını alan grup tüm resmi onay süreçlerinin tamamlandığı 14 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla faaliyetlerine Ümraniye’deki ofisinde Gulf Sigorta markası altında devam ediyor.”

Lansman toplantısında konuşan Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu da şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi yoğun geçen bir satın alma, birleşme ve taşınma sürecinin ardından 14 Temmuz 2017 itibarıyla Gulf Sigorta GIG Türkiye yolculuğumuza başladık. Bu yolculukta vizyonumuzu, sektörde en beğenilen sigorta şirketi olmak, hedefimizi de sürdürülebilir kârlı büyüme olarak belirledik. Çok kısa bunu nasıl başaracağımızdan bahsetmeliyim. Neler değişecek? Neler aynı kalacak?”

“EKİBİ DAHA DA GÜÇLENDİRDİK”

Sağıroğlu şöyle devam etti: “Eski ekibimizi tamamen korumuş durumdayız. Sektörde deneyimli yeni arkadaşlarımızı da aramıza katarak kadromuzu daha da güçlendirdik. Yapı olarak da esas değişikliğimiz tamamen merkezi bir yapıdan çok daha esnek, ve lokal yönetimin ağır bastığı bir yapıya geçilmesi oldu. Bu sayede çok daha hızlı ve esnek davranabiliyoruz. Piyasa şartlarıyla daha uyumlu hareket etme kabiliyetimiz var. Kararları lokal alıyoruz dedim, ama reasüranstan, aktüeryaya ne zaman bir ihtiyacımız olsa, hem Fairfax, hem Gulf Group, her zaman arkamızda, yanımızda yer alıyor ve yer almaya devam edecek. Zaten tüm yönetim kurulumuzun şu anda burada olması bu desteğin en büyük göstergesi.”

Sağıroğlu, “Satış ve ürünlerde neler değiştiği” konusunda şu görüşlere yer verdi: “Özellikle bireysel tarafta birden fazla kanal üzerinden doğru ve inovatif çözümler sunmaya ve öncü olmaya devam edeceğiz. Ürün yelpazesi olarak da, hem bireysel hem kurumsal tarafta çok iyi ve yeni ürünleri portföyümüze kattık ve katmaya da devam edeceğiz. Yeni reasürans tertemiz de bize piyasada rekabetçi bir konuma ulaşmamız konusunda destek verecek. 

Son olarak bahsetmek istediğim konu ise servis kısmı. Servis kısmında müşterilerimiz ile kontak kurduğumuz her noktada, özellikle ISO kalite belgeli hasar servisimiz tarafında en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Tüm bu yaklaşımlar sayesinde başta bahsettiğim sürdürülebilir kârlı büyüme ve sektörde en beğenilen şirket olmayı başaracağımıza yürekten inanıyorum.”

KHOSROWSHAHI: AIG SİGORTA BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Toplantıda Türkçe bir konuşma yapan Gulf Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Fairfax International’ın Başkanı Bijan Khosrowshahi de şunları söyledi: “AIG Sigorta benim için çok önemli bir şirket. 1997’de AIG Sigorta’nın Genel Müdürü oldum. 1997’den bugüne kadar AIG Sigorta benim kalbimdeydi. AIG Sigorta’nın Gulf Sigorta olarak değişiminde çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. GIG ve Fairfax’ın felsefeleri aynı. Bu konuda bizim için en önemli nokta, müşterilerimize en iyi hizmeti vermek istiyor oluşumuz. Türkiye’nin sigorta potansiyeli çok büyük. Süleyman Sağıroğlu ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu gece geldiğiniz için çok teşekkür ederim.”

GULF SİGORTA’NIN VİZYONU

Video sunumunda Gulf Sigorta’nın vizyonu konusunda şu görüşlere yer verildi: “Gulf Sigorta’nın vizyonu; istisnai servisi, tecrübeli ve konusunda uzman ekipleri, kalitesi tescillenmiş hasar yönetimi ile sürdürülebilir kârlı büyüme hedefini yakalamış, kurum kültürü profesyonellik ve müşteri odaklı hizmeti ile sektörün en beğenilen sigorta şirketi olmaktır. Bu vizyonu gerçekleştirmek için en iyi ekiplerle en iyi uygulama ve efektif süreç yöntemlerini teknoloji ile entegre edip iş ortakları ve sigortalılarına katma değer yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca Gulf Sigorta farklı dağıtım kanallarıyla sigortalılarının farklı tercih ve ihtiyaçlarına uzun vadeli etkin çözümler sunar. Gulf Sigorta kurumsal ve bireysel sigorta branşlarında geniş ürün yelpazesi, müşteriyi merkez edinen üçüncül çözümler, hizmet ve serviste butik, lokal dinamiklere saygılı, deneyim ve uzmanlıkta uluslararası standartlarla uyumlu özel ürün ve program yaratma konusunda öncü hizmetler sunar.”

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü