Gençlerin tercihi UniKasko oldu

Unico Sigorta, yeni nesil Kasko ürünü UniKasko ile kısa sürede hedeflediği müşteri sayısına ulaşmayı başardı. Aylık ödeme esnekliği ile kart limitini bloke etmemesi, durdur başlat özelliği ile kullanılmadığında durdurulabilmesi gibi özellikleri ile sektöre devrim niteliğinde yenilikler getiren UniKasko, müşterilerine dilediğinde iptal edebilme esnekliğini de sağlayarak iddiasını ortaya koyuyor. Klasik ve  sıkıcı kasko ürünlerine alternatif olarak piyasaya sürülen UniKasko, yüksek satış adetlerinin yanında ulaştığı müşteri profili ile de dikkat çekiyor.

Müşterilerimizin %30’u kadın
UniKasko‘luların %30’unu kadınlar oluşturuyor. Bu oran genel sektör ortalamasının oldukça üzerinde.
Ürüne web sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama ve tüm acentelerimiz üzerinden kolay erişim sağlanması bu konudaki en önemli etkenlerden birisi.  

Y kuşağının tercihi UniKasko
Dijital kanalları çok daha etkin kullanan Y nesli de tercihini yeni nesil kaskodan yana kullandı. UniKasko, kısa sürede genç tüketicilerin tercih nedeni olmayı başardı.

UniKasko’luların yaş ortalaması 35
Her 2 UniKasko’ludan birisi mobil uygulamamızı aktif olarak kullanıyor.  
UniKasko‘luların ihtiyacı olan herşey mobil uygulamada.  Her 2 UniKasko’ludan biri, sigorta poliçesine ve diğer tüm özelliklerine cep telefonundan ulaşmayı tercih ediyor.

UniKasko’luların %71’i Unico’dan 1 ürün daha satın aldı
UniKasko sahipleri hayatından memnun. Bunun en büyük göstergesi de, diğer sigorta ihtiyaçlarında da Unico Sigorta’yı tercih etmeleri.


5 UniKasko’ludan 1’i Durdur-Başlat özelliğini kullandı
Aracını kullanmadığında tatile giderken UniKasko’nu durdurup, döndüğünde tekrar başlatabiliyorsun, bu sayede de boşa para ödemiyorsun. Müşterilerimizin %20’si bu özelliği en az 1 kez kullanmışlar. Henüz kullanmamış olan müşterilerimize, kaskolarını açık unutmamalarını hatırlatalım, daha önce 1 kez kullanmış olanlar UniKasko’lular da unutmasınlar, yılda 2 kez UniKasko’larını durdurup başlatabiliyorlar.

"Başardıklarımız, bundan sonrası için iştahımızı daha da artırdı.”   
Bugün geldikleri noktanın oldukça mutlu edici olduğunu belirten Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu , “Tüketicilerin sigorta alışkanlıkları ile ilgili kalıplaşmış önyargıları var, UniKasko ürününü bu önyargıları yıkmak için yaptık. Sigortacılığın artık fiyat rekabetinin ötesine geçmesi gerekiyor. Zor bir işe soyunduğumuzun farkındayız ancak birilerinin bunu yapması gerekiyordu. Bugüne kadar başardıklarımız bundan sonrası için de iştahımızı daha da artırıyor. UniKasko‘lulara çok yakında yeni sürprizlerimiz de olacak.” şeklinde konuştu.


 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü