Greenberg; 'Sigortacılar Dijital Hale Gelmek Zorunda'

Chubb Başkanı ve CEO'su Evan Greenberg, Marsh & McLennan Companies'in Genç Profesyonellerin Küresel Forumu etkinliğinde yaptığı konuşmada dijitalleşmenin önemine işaret etti.
 
Greenberg, "Sigorta şirketleri zaten dijital firmalar ama sadece çok iyi değiller." dedi. Greenberg'e göre, sigortacılar halihazırda çok miktarda veri toplayıp bunları pazarlamak, kayıt altına almak, talepleri yönetmek ve riske yönelik hizmetler sunmak için (değişik miktarlarda) veri topluyorlar.
 
Greenberg, "Müşteri deneyimimizi, müşterilerin diğer modern deneyimlerini göz önünde bulundurarak daha da geliştirmeye çalışıyoruz. Chubb'ın amacı önümüzdeki birkaç yıl içinde üstten alta dijitale entegre bir girişim olmasını sağlamak" dedi. Greenberg,değişiklik bir gecede gerçekleşmeyecek olsa da, bunun devam ettiğini de belirtti. Ayrıca sigorta şirketlerinin de göz atması gereken diğer eğilimleri tanımladı.
 
*Robotik, otomasyon ve yapay zeka gibi teknolojiler, hızını ve alıcının kapsama alanını artırırken, sigortanın yüzünü önemli ölçüde değiştirecek ve herkes için daha ucuza mal olacak.
 
*Sigortcının ihtiyaçları değişiyor; Uber ve Airbnb gibi "ekonomiyi paylaşmak yönlü" işyerleri, isteğe bağlı olarak, geleneksel yıllık sigorta poliçelerini yakında değiştirebilir.
 
*Sigortacılar, akıllı evlerin sigortalanma biçimini yeniden değerlendirmelidir. "Öngörmek ve önlemek" modeline doğru hareket etmelidirler.
 
*Sigorta endüstrisi için dron kullanımı inanılmaz derecede önemli.
 
 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü