AXA, Satın Alımlar İçin 7.7 Milyar Dolar Ayırdı

Fransız sigorta devi AXA, satın alımlar için 2020'ye kadar 5 milyar euro (yaklaşık 7,7 milyar $) bütçe ayırdı.
 
Göreve başlayalı 10 ay gibi kısa bir süre olan AXA CEO'su Thomas Buberl, Il Sole 24 Ore- ItalyEurope24 kanallarına verdiği röportajda "gelecek büyümedir" dedi. Haberde AXA'nın kaza ve sağlık sigortası kollarını yalnızca stratejik önemi olan ülkelerde desteklemek istediğinin altı çizildi.
 
Buberl şöyle konuştu: "Bazı ülkelerde İtalya da dahil olmak üzere pazar payımızı arttırmak istiyoruz. Asya ya da Avrupa gibi belirli alanlarda, kaza ve sağlık sigortalarında hedefli satın almalar yapacağız. ABD ve Güney Amerika'da ise örneğin Brezilya'da belli branşlarda daha büyük olmak istiyoruz."
Buberl, sermaye artırımına ihtiyaçları olmadığının da altını çizdi. AXA'nın müşteriyle olan ilişkilerini daha da güçlendireceğine değinen Buberl, "Yıllık oratlama müşterilerimizin% 20'sine dokunuyoruz. Geriye kalan% 80 ile hiçbir etkileşim söz konusu değil. Bu nedenle onlara dönmemiz ve onlara kendilerine mümkün olan en kolay hizmeti, kalite ve doğru fiyat sunmayı nasıl isteyeceğimizi sormayılız." diye konuştu.
 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü