Devlet desteği tarım sigortaları sistemi için önemli

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, “Devlet desteği tarım sigortaları sistemi için önemli. Özbekistan’da Tarım Sigortaları Sistemi’nin kurulacak olmasından memnuniyet duyuyorum” dedi.

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) heyeti, Türkiye Tarım Sigortaları Sistemi modelinin, Özbekistan’da kurulabilmesi ve yapılacak iş birliği konularının görüşülmesi amacıyla ülkemizde bulunan Özbekistan heyeti ile birlikte Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (SEDDK) ziyaret gerçekleştirdi.

TARSİM açıklamasına göre, heyet, SEDDK Başkanı Mehmet Akif EroğluSEDDK Başkan Yardımcısı Dilek SakallıoğluSEDDK Daire Başkanı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Barış Taşkesen ve beraberindeki heyeti ziyaret etti.

Özbekistan heyetine, ülkemizde uygulanan Sigortacılık Mevzuatı ve Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunan SEDDK Başkanı Eroğlu, devlet desteğinin, tarım sigortaları sistemi için önemli olduğu belirterek, Özbekistan’da Tarım Sigortaları Sistemi’nin kurulacak olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bakan Yardımcısı Karimov ise Özbekistan’ın tarım politikaları ve genel sigorta sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, Eroğlu’na bu süreçte verdikleri desteklerden ötürü bir hediye takdim etti.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü