Sigorta her zaman gündemimizde olmalı

Sigorta bilincinin felaketlerle yükselmemesi gerektiğine dikkat çeken Doğa Sigorta Genel Müdürü Coşkun Gölpınar, “Her koşulda sigorta inancı ve algısının oturmuş olması ve gündemde olması gerekir” dedi.

Sigorta hayatımızı, sağlığımız ve varlıklarımızı korumamız için en etkili araçlardan biri. Ancak ne yazık ki Türkiye’de sigortalılık oranları hala istenilen düzeylere ulaşmış durumda değil. Her ne kadar deprem gibi afetlerin ardından sigortaya yönelim artsa da sigortanın felekteler yaşanmadan önce alınması gereken bir önlem olduğu gerçeği göz ardı ediliyor.

Sosyal medya hesabından konuya dikkat çeken Doğa Sigorta Genel Müdürü Coşkun Gölpınar, “Sigorta bilincinin yükselmesi felaketlerle birlikte olmaması gerek” diyerek “Her koşulda sigorta inancı ve algısının oturmuş olması ve gündemde olması gerekir” ifadelerini kullandı.

Sigorta sektörünün ekonomiye katkısı çok büyük

Gölpınar, Türkiye’de üst üste yaşanan felaketlerde bunun sonuçlarının net olarak göründüğünün altını çizerek “Ekonomide sermaye oluşumuna da destek olan sigorta sektörü, bu bağlamda istihdam olanaklarının çoğalmasına da aracı olmakta. Sigorta şirketleri aynı zamanda uzun vadeli ve tahmin edilebilen yükümlülükleri sayesinde konjonktüre karşı genişlemeci finansman da sağlayabilmektedirler. Özellikle vurgulanması gereken bir konu ise sektörün ödediği hasarlarla; özellikle yakın dönemde yaşadığımız büyük deprem felaketi gibi olaylar sonrasında yaraların hızla sarılması ve ekonomik faaliyetlerin devamının sağlanması sebebiyle gerçek katkısının çok daha büyük olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü