HDI Sigorta, acentelerini Kıbrıs’ta ağırladı

HDI International CEO’su ve HDI Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Wilm LangenbachYönetim Kurulu Üyeleri Oliver Willi Schmid ve Christian Sebastian Müller’in de katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda Dr. Wilm LangenbachHDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Halil Bay, yaptıkları sunumlar ile HDI Sigorta’nın dünü, bugünü ve gelecek vizyonunu 900’den fazla katılımcı ile paylaştı. 

“Acentelerimizin azmi bize güven veriyor”

Açılış konuşmasında Türkiye pazarının potansiyeline dikkat çeken Dr. Wilm Langenbach, katılımcı acentelere ‘‘HDI Sigorta’nın organik ve inorganik büyümesine yönelik attığımız adımların, başarı ile sonuçlanmasındaki en büyük aktör sizlersiniz. Sizlerin azmi, bizlere de güven veriyor. Türkiye pazarındaki faaliyetlerimiz artarak devam edecek’’ mesajlarını verdi.

Üretimimizin yüzde 80’i acentelerimiz sayesinde gerçekleşiyor

HDI Sigorta’nın 28 yıllık yolculuğunda büyük başarılar olduğunun altını çizen Genel Müdür Firuzan İşcan, bu başarıda acentelerinin payının çok büyük olduğuna vurgulayarak ‘‘Bu 28 yıllık süreçte 3500’ü aşkın iş ortağımız ve 815 çalışanımız ile büyük bir aileye dönüştük. Üretimimizin yüzde 80’ini acentelerimiz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.  Acenteler ve müşteri arasında güçlü bir iletişim var. Biz de inşa edilen bu güçlü iletişimi devam ettiriyoruz. Bunun da başarıdaki katkısı çok büyük. HDI Sigorta’nın acenteleri ile çalışma yapısı çok doğru ve sağlam bir temele oturmuş ve bunun aynı yönde ilerlemesi için de çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  

Yenilikçi hizmetlerimiz sürecek

İşcan, dijitalleşme konusuna da değinerek “Bu büyük ve güçlü yapının devamlılığını sağlarken, acente ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını yol göstericimiz olarak tutmaya devam edip, yenilikçi bakış açımızla sektöre hizmet etmek önceliğimiz olacak. Şirketimizin ruhunu koruyarak ancak teknolojinin bizlere sunduklarından da geri kalmadan, dijital kaynakları insan aklı ve tecrübe ile harmanlayarak en iyi versiyonuna getirmeyi hedefliyoruz’’ diye konuştu.

Sürdürülebilir iş modellerine odaklanacağız

İşin özünde ticaret olduğunu unutmadan yola devam edileceğini belirten İşcan, “Biz bir işletme, sizler de birer iş insanısınız. Müşterilerimiz bizden hizmet ve ürün bekliyor. Herkesin fayda sağlayacağı sürdürülebilir iş modellerini oluşturup bunları devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Fark yarattığımız uygulamalarımızdan geri adım atmayacağız

Günün son sunumunda ise şirketin performansı, sektörel gelişmeler ve gelecek planlarını ele alan Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Bay ‘‘Kasko, Nakliyat, Hukuksal Koruma gibi sektörde liderlik koltuğuna oturduğumuz ve fark yarattığımız uygulamalardan geri adım atma niyetinde değiliz, aksine daha da ileri taşımak için var gücümüzle çalışacağız.’’ dedi. HDİ Sigorta’nın dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da etkin bir şekilde saha olacağına vurgu yapan Bay; “Satış vizyonumuzda sahayı dinlemek, kolay ve yalın iş süreçleri kurgulamak, acentelerinin her zaman yanında olarak iş yapma, ilham veren ve etkin karar alan satış ve bölgeler kurgulamak olacak.” dedi. Sözlerine acentelerinin HDI Sigorta’nın kahramanları olduğunu belirterek devam eden Bay; “Hadi Genç oluşumu ile hem şirketimize hem de sektöre yeni kahramanları kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Burcu Esmersoy’un sunumuyla, Cumhuriyetin 100. yılına ilişkin detayların da dikkat çektiği toplantının ilk akşamında Mert Davran, Cumhuriyet Balosu konseptinde düzenlenen gala gecesinde ise Melek Mosso sahne aldı. 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü