Ahmet Koç, İTO Sigortacılık Meslek Komitesine aday oldu

Osmanlı Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koç, 9 Kasım'da gerçekleştirilecek olan İTO kongresinde 20 No'lu sigortacılık komitesine meclis üyesi adayı olacağını açıkladı.

Osmanlı Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koç, “İTO çatısı altında mesleğimizin saygınlığı ve daha kolay icra edilmesi için adayız” vurgusunda bulundu.

640 bin üyesi ile Türkiye’nin en büyük ticaret odası İTO 9 Kasım 2022’deseçimlere gidiyor. İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan seçimlerde 20 No'lu sigortacılığı temsilen meclis üyesi adayı olan Osmanlı Sigorta Yönetım Kurulu Başkanı Ahmet Koç, “Acente saygınlığının sürekliliğinin olması, mesleğini kolaylıkla icra etmek ve dağıtım kanalları arasında eşitliğin sağlanması, meslektaşın yetkilerinden emin sigorta sektörünün büyümesi için İTO meclisinde diğer meslek grupları ile projeleri meydana getirmek, sektörün büyümesi için tüm iş yerlerine yangın mali sorumluluk sigortası ile mesleki sorumluluk sigortasının zorunlu olmasını sağlamak, Acentelerin sosyal ve aynı haklarının talep edilmesini sağlamak. 5 bin acentenin yer aldığı İstanbul’da müfettiş tahsisinin sağlanması için talep oluşturmak. Poliçe iptalleri sonucu hak edilen komisyonun iade edilmesini önlemek. Acentenin tüm branşlarda asgari komisyonunun %20 olmasını sağlamak. Sigorta sektörünün veri tabanının kendisi tarafından yönetilmesi için, nitelikli acente ve nitelikli personel eğitimlerini İTO’dan bütçe talep ederek hayata geçirmek için birlikte mesleğimizi yeniden şekillendirmek için İTO meslek komitelerinde kayıtlı tüm üyelere tek tek ulaşmak. Her geçen gün eriyen acente dağıtım kanalının sektör payını pekiştirmek için, İTO çatısı altında mesleğimizin saygınlığı ve daha kolay icra edilmesi için, Acenteleri dinleyerek sorunlarına çare bulmak için, acentelerin yapması gereken işleri başka kurumların yapmasını önlemek için ADAYIM” dedi.

VEKALETLE OY KULLANILAYAMACAK

Vekalet ile oy kullanılmayacağını vurgulayan Ahmet Koç oy kullanmaya gelirken yetki belgesinin gerekliliğini ve seçimlerin İstanbul Fuar Merkezi’nde olduğunu hatırlattı.


ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü