Euler Hermes Türkiye Makroekonomik Durumu Değerlendirdi

Euler Hermes Türkiye, 4'üncü acenteler toplantısında, makroekonomik durumu değerlendirdi.

Alacak sigortası şirketi Euler Hermes, Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren acentelerini bir araya getirdiği Acenteler Toplantısı’nın 4.’sünü keyifli bir ortamda “Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi’nde gerçekleştirdi.

Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner, toplantıda yaptığı değerlendirmede Türkiye ekonomisinde 2017 yılında sağlanan büyüme ivmesinin 2018 yılında da devam edeceğini belirterek, “Euler Hermes olarak 2018 yılı büyüme tahminimiz yüzde 4” dedi. İhracat hacminin ise Mart 2018 itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,5 artışla 15.1 milyar dolara ulaştığını belirten Özüner, ihracatın ithalatı karşılama oranının ise yüzde 72,8 olduğunu söyledi.

Yerel para birimlerindeki değer kaybının Gelişmekte Olan Ülkeler’i rekabetçi kıldığına dikkat çeken Özüner, diğer yandan bu ülkelerin finansman olanaklarına erişiminin ise pahalanabileceğine dikkat çekti. Özüner, Orta Doğu’da devam eden belirsizlik sebebiyle jeopolitik risklerde artış görüleceğini ve ABD, Çin, AB arasındaki ticaret savaşlarının 2018’de de devam edeceğini söyledi.

Euler Hermes olarak 2018 yılında da sürdürülebilir büyümeye odaklandıklarını kaydeden Özüner, 2018 stratejilerinin temel taşlarını büyüme, verimlilik ve karlılık olarak belirlediklerini vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: “Hedefimiz karlılığı ve operasyonel verimliliği koruyarak büyümek. Bunun yanında dünyada yaşanan teknolojik ve dijital devrimi takip ediyoruz. Euler Hermes Türkiye olarak geleceğe emin adımlar atmanın değişime uyum sağlamaktan geçtiğinin farkındalığı ile IT altyapımızı dış bilgi kaynakları ile entegre ederek kredi riski konusunda lider şirket olmayı hedefliyoruz. Bu yüzden 2018’de farklı iş kollarımız ve coğrafi yaygınlığımız ile müşterilerimizin her zaman ve her yerde yanında olacağız.“

Toplantı Özlem Özüner’in konuşmasının ardından ödül töreniyle sonlandı.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü