Aktüerler Derneği’nde Yönetim Belirlendi

 

Aktüerler Derneği'nde 30 Mart'ta yapılan seçimle yönetim belirlendi. Anadolu Sigorta'dan Taylan Matkap başkanlığa, Güneş Sigorta'dan Şirzat Çetinkaya Başkan Yardımcılığına, NN Hayat ve Emeklilik'ten H. Kerem Özdağ Genel Sekreterliğe, Willis Towers Watson'dan Cenk Yalçın Saymanlığa ve Lux Actuaries'ten Seda Ekizoğlu Halka İlişkiler, Organizasyon ve Eğitim Sorumluluğu görevlerine getirildi.

Aktüerlik mesleğini yaymak ve aktüerya biliminin Türkiye’de gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş olan Aktüerler Derneği’nin Olağan Genel Kurulu 30 Mart 2018 tarihinde Milli Reasürans Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkanlık Divanı’na seçilen Korkut Çırak, Veysel Tuz ve Yusuf Arslan yönettiği Genel Kurul’da tüm dernek organlarının seçimleri tamamlandı.

Yönetim Kurulu seçimin yapılmasını takiben yapılan ilk toplantıda Anadolu Sigorta’dan Taylan Matkap Başkan olurken, Güneş Sigorta’dan Şirzat Çetinkaya Başkan Yardımcılığına, NN Hayat ve Emeklilik’ten H. Kerem Özdağ Genel Sekreterliğe, Willis Towers Watson’dan Cenk Yalçın Saymanlığa ve Lux Actuaries’ten Seda Ekizoğlu Halka İlişkiler, Organizasyon ve Eğitim Sorumluluğu görevlerine getirildi. Ayrıca seçilen yeni Denetim Kurulu’nda OEÇ Danışmanlık’tan Orhun Emre Çelik, Mercer Danışmanlık’tan Utku Birdal ve Anadolu Sigorta’dan İbrahim Çakır görev aldı.

Aktüerler Derneği hakkında

Aktüerler Derneği, 1951 yılında “Türkiye Aktüerler Cemiyeti” adı altında 12 aktüerin bir araya gelmesi ile kuruldu. 1980 döneminde kapatılan dernek, 1981 yılında Prof. Dr. Kenan Ural başkanlığında ve “Aktüerler Derneği” adıyla yeniden faaliyete başladı. Aktüerler Derneği Uluslararası Aktüerler Birliği’ne (IAA) tam üye olan 73 meslek örgütü içerisinde yer alıyor. Gözlemci sıfatıyla üye olduğu Uluslararası Avrupa Aktüerler Birliği’ne (AAE) tam üyelik süreci için çalışmalarına devam ediyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü