Ray Sigorta DEİK’e üye oldu

Ray Sigorta, Genel Müdür Koray Erdoğan temsilciliğinde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve DEİK bünyesindeki Türkiye – Avusturya İş Konseyi’ne üye olduğunu duyurdu

Ülkemizde sigortacılığın daha geniş bir tabana yayılması için faaliyetlerini sürdüren Ray Sigorta şimdi de ticari dış ilişkilerin geliştirilmesi, yeni yatırım ve iş birliği alanlarının bulunması için harekete geçti.

Geçtiğimiz günlerde Ray Sigorta, Genel Müdür Koray Erdoğan temsilciliğinde Türkiye’nin ihracatını artırmaya katkı sağlayan ve iş geliştirme çalışmalarını koordine etmeyi hedefleyen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve DEİK bünyesindeki Türkiye – Avusturya İş Konseyi’ne üye olduğunu duyurdu.

İLİŞKİLERDE AKTİF ROL OYNAYACAK

Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme; yurt içi ve yurt dışında yatırım imkânlarını araştırma konusunda katkı sağlamayı hedefleyen yapıda Ray Sigorta bundan böyle aktif rol oynayacak. Bu sayede Türk dış ticaretinin gelişiminde elini taşın altına koyan şirket, Avusturya başta olmak üzere yabancı ticaret ortaklarıyla yatırımların artırılması, teknolojik ve ticari işbirliğinin gelişmesi ile potansiyel çalışma alanlarının tespit edilmesi gibi konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesine destek olacak.

GÖNÜLLÜ İŞ DİPLOMASİSİ

Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir ‘iş diplomasisi’ örgütü olan DEİK, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme misyonunu üstleniyor. 1996 yılında kurulan ve DEİK iş konseyleri arasında yer alan Türkiye – Avusturya İş Konseyi ise  iki ülke arasında enerji, altyapı projeleri, inşaat ve finans gibi sektörlerde ortak yatırımların koordine edilmesi ve işbirliği alanlarının tespit edilmesi için çalışmalar yürütüyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü