Hazine’den OYDER Sigorta’ya Onay Çıktı

 

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, sigorta şirketi kurabilmek için Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü'nden izin aldıklarını açıklayıp "Şirket kurmak için gerekli olan öz sermayenin oluşturulması aşamasına nihayet gelmiş bulunuyoruz" ifadesini kullandı.

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin (OYDER) 35’incisini düzenlediği diyalog toplantılarının Ankara ayağında; OYDER bünyesinde hayata geçirilen OYDER Sigorta’nın kuruluş amacı, otomotiv sektörüne getirmesi düşünülen yenilikler ve gelecekteki planlarına yer verildi.

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Başkanı Gürsel Baran, OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü Uzmanı Mehmet Fatih Güner, Sigorta Sektörü Uzmanı Burak Reis Özen, Borusan Manheim Genel Müdürü H. Zafer Terzioğlu ve ekonomist Artunç Kocabalkan’ın katıldığı toplantıda ayrıca otomobil sigortacılığının sorunları, Türkiye ve dünyada beklenen ekonomik değişimler ile teknolojinin sektöre olan etkisi ele alındı.

OYDER’in yayın organı Otoban dergisinde yer alan habere göre, derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Şahsuvaroğlu, sigorta şirketi kurabilmek için Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden izin aldıklarını açıkladı. Şahsuvaroğlu, “Şirket kurmak için gerekli olan öz sermayenin oluşturulması aşamasına nihayet gelmiş bulunuyoruz. OYDER Sigorta’nın kurulması ile hem poliçe yönetiminde hem de hasar onarımlarında yetkili satıcılar bizzat söz sahibi olacak” diye konuştu.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü