Koru Sigorta İzmir Acenteleriyle Bir Araya Geldi

 

Koru Sigorta Genel Müdürü Soner Şahin, Genel Müdür Başyardımcısı Ender Güzeler ile Acenteler ve Pazarlama Koordinasyon Direktörü Barış Tabakoğlu, İzmir’de acentelerle buluştu. Tüm gün süren toplantıda Koru Sigorta’nın kat ettiği yol ve hedefleri acentelerle paylaşıldı.

Koru Sigorta bölge ziyaretleri yaparak acenteleriyle olan bağını güçlendiriyor. Bu kapsamda, 14-15 Mart tarihlerinde Koru Sigorta Genel Müdürü Soner Şahin, Genel Müdür Başyardımcısı Ender Güzeler ile Acenteler ve Pazarlama Koordinasyon Direktörü Barış Tabakoğlu’nun da katılımıyla 100’e yakın şirket acentesiyle bir araya gelindi. Kahvaltı ve akşam yemeği olarak yapılan organizasyonda, acentelerle değişim süreci ve şirketin gelecek stratejileri hakkında detaylar paylaşıldı. Bu kapsamda acenteler de Koru Sigorta’nın güçlenen ve değişen yeni yapısı ile ilgili tüm merak ettiklerini en yetkili ağızdan dinleme imkanına sahip oldular.

GELECEĞE GÜÇLÜ ADIMLARLA İLERLİYOR

Toplantıda, yapılan sermaye enjeksiyonu ve şirketin kârlılık rakamları ile ilgili detaylar acentelerle paylaşıldı. Koru Sigorta’nın iki yıl üst üste kâr etmesinin altında yatan politikalar ve teknik yapılanma anlatıldı. Yeni ürünler ve risk kabul politikaları ile şirketin geleceğe daha umutlu ve güçlü adımlarla ilerlediği ifade edildi.

Yapılan tüm çalışmaların temelinde acenteler ve onlara yapılan yatırımlar olduğu belirtildi. Koru Sigorta’nın en önde gelen önceliğinin, şirketin kendi yazılımını yılın ikici çeyreğinde kullanmaya başlaması olduğu vurgulandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Koru Sigorta Genel Müdürü Soner Şahin, “Bu şekilde daha esnek ve daha hızlı bir yapı ile acentelerimizin sahada duydukları ihtiyaçların tümüyle karşılanması sağlanacaktır. Bu yapısal değişiklik ile şirketin acentelerinin ihtiyaçların daha hızlı çözüm sağlaması gerçekleşecektir” dedi.

‘RİSK ALGISINA YENİ BİR BAKIŞ’

Kârlılık hedeflerinden ödün vermeden, doğru alanda büyümenin sağlanması için çalışıldığından da bahseden Soner Şahin, “Risk algısına yeni bir bakış açısı getirerek, doğru işlere doğru fiyatlama yapılacaktır” diye konuştu.

Toplantıda ayrıca, Koru Sigorta’ya son dönemde katılan ve sektör tecrübesi ile katma değer sağlayan personelin, iş kabul ve süreç yönetiminde sağlayacakları katkılar paylaşıldı. Uzun yıllar sektörün önemli rakiplerinde görev yapmış yeni çalışanların katılımları ile daha güçlü ve piyasaya dönük bir yapıya geçildiği ifade edildi.

Şirketin gelecek döneminde yapılacak acente segmentasyonu ile ilgili detayların da anlatıldığı toplantıda, Soner Şahin, “Bu segmentasyon ile ihtiyaç görülen noktalara daha fazla konsantrasyon sağlanmış ve sonucunda da daha verimli bir çalışma altyapısı oluşturulmuş olacaktır” dedi.

TOPLANTILAR SÜRECEK

Toplantı sonunda acentelerle keyifli bir akşam yemeği yenildi ve Koru Sigorta, acenteleriyle güzel havanın da keyfini çıkardı. İlki İzmir’de gerçekleştirilen toplantıların İstanbul, Ankara ve Adana için de planlamalarının yapıldığı bilgisini veren Soner Şahin, “Bu şekilde acentelerimizle olan yakınlığımızın ve kâr ortaklığımızın artırılması hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü