SBM’den Vatandaşlara Dolandırıcılık Uyarısı

Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) kurumun adını kullanarak hasar dosyası takibi için vatandaşlardan vekalet istendiği ve bu yöntemle dolandırıcılık yapıldığını vatandaşların ise bu konuda dikkatli olması konusunda uyarıda bulundu.

Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) vatandaşlara dolandırıcılık uyarısında bulundu. SBM'nin internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi: " Merkezimize bazı vatandaşlar tarafından kendilerinin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (TRAMER) tarafından bazı şirket ve şahıslarca arandıkları ve sigorta şirketleri nezdindeki hasar dosyalarının takibi için vekaletneme istendiği belirtilmektedir. Merkezimizin hiçbir şekilde sigorta şirketleri nezdinde hasar takibi yapmak gibi yetki ve görevi söz konusu olmadığı gibi bu amaçla kurulmuş bulunan herhangi bir şubesi de bulunmamaktadır.

Merkezimizce kurumumuzun adını usulsüz olarak kullanan kişi ve firmalar hakkında yasal yollara başvurulmuş olup kullanan kişi ve firmalar hakkında yasal yollara başvurulmuş olup bu şekilde bir aramayla karşılaşmanız halinde teklife tibar etmemenizi ve tarafımıza bilgi vermenizi önemle rica ederiz."

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü