Cep Telefonu Sigortasında Büyüme Bekleniyor

Akıllı telefonda Orijinal Ürün Üreticileri (OEM) hızla büyüyen global cep telefonu sigorta pazarını fethetmek için çabalıyor.

Küresel cep telefonu sigortası pazarının 2017 sonunda 20,5 milyar dolarlık bir gelire sahip olması bekleniyor ve son bir raporda da önümüzdeki üç yıl içinde yaklaşık% 10'luk bir büyüme bekleniyor.

Cep telefonu sigorta ekosisteminin derinlemesine bir değerlendirmesini sunan "Cep Telefonu Sigortası Ekosistemi: 2017-2030 Fırsatları, Zorluklar, Stratejiler ve Tahminler" raporunun yazarları, 2020 yılı sonuna kadar cep telefonu sigortası pazarında 27 milyar dolarlık bir gelir bekliyor.

Rapor, cep telefonu sigorta planlarının, cep telefonu operatörlerinin ve sigorta sağlayıcılarının alımını artırmayı hedeflediklerini, çoklu cihaz kapsama alanı, entegre cihaz güvenlik uygulamaları, öncelikli teknik destek gibi birçok farklı özellik ekledi. Rapora göre, gelişmekte olan piyasalarda OEM'ler ücretsiz sigorta programlarından ucuz fiyatlı mobil güvenlik teklifleriyle paket sigortasına kadar çeşitli stratejiler deniyorlar. Birden fazla ülkede tescilli markalı koruma planları, Apple, Samsung, HTC, Acer, Motorola Mobility ve Xiaomi gibi birçok akıllı telefon OEM'lerinden halihazırda mevcut ve trendin daha da geliştirilmesi bekleniyor. 2020 yılının sonunda, OEM markalı planlar yaklaşık 4,5 milyar USD değerinde bir piyasaya neden olacak.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü