Allianz Şirketinden N26 Yatırımı

Allianz Group'un dijital yatırım birimi olan Allianz X, Alman mobil banka N26’ya 160 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Alman sigorta devi Allianz'ın teknoloji kolu Allianz X, Almanya'nın son dönemde parlayan mobil banka uygulaması N26'ya 160 milyon dolarlık yatırım yaptı. Allianz, N26'nın önemli yatırımcıları listesiyle birlikte yönetim kuruluna katıldı.

N26, akıllı telefona yönelik bir platformda perakende bankacılık ürünleri ve finansal hizmetler sunuyor. Ocak 2015'te piyasaya sürüldüğünden bu yana, N26, 17 Avrupa pazarında 850.000'den fazla müşteriye ulaştı ve bugüne kadar 380'den fazla kişiyi istihdam etti. Finansman, N26’nın genel büyüme stratejisine ve uluslararası genişlemeye, özellikle bu yıl ABD ve İngiltere’ye doğru kullanılacak. Ayrıca, mevcut pazarlar için ürün geliştirmeyi ve N26’nın bankacılık deneyimini daha akıllı ve daha kişisel hale getirmek için yapay zeka uygulamasını destekleyecek.

Allianz X'in CEO'su Nazım Çetin, “Stratejik yatırımımız, Allianz Partners ile 2016 yılında başlayan N26 ile olan ilişkimizi daha da güçlendirecek. N26 ile daha güçlü bir ortaklık kurmak için çok yönlü bağlantılar görüyoruz." dedi.

Allianz Group'un baş dijital sorumlusu Solmaz Altın ise: “N26, mobil bankacılıkta açık bir lider. N26’nın bankacılık platformu, finansal hizmetlerin geleneksel iş modellerini modernize ederek, sonuçta daha iyi bir müşteri deneyimi sağlıyor” şeklinde konuştu.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü