Halk Sigorta 2018 Yılı İçin Yeni Hedeflerini Anlattı

 

Halk Sigorta, acenteleriyle buluşarak 2017 yılı sonuçlarını değerlendirdi.

Halk Sigorta acenteleriyle buluşmaya devam ediyor. Şirket, 13 Şubat Salı günü Adana Bölge, 16 Şubat Cuma günü ise Ege Bölge acenteleri ile bir araya geldi. 2017 yılı sonuçları, özellikle yangın ve mühendislik branşlarında yazılan büyük işler ve 2018 yılı hedeflerini içeren bir sunumdan sonra bölge acentelerinin beklenti ve isteklerini içeren sohbet ile toplantı devam etti.

“ACENTELERİMİZİN YANINDA DURDUK”

2017 yılını ilk 10’da bitiren Halk Sigorta’nın banka dağıtım kanalındaki gücünü acente dağıtım kanalıyla birleştirerek önemli bir güç oluşturduğunu belirten Halk Sigorta Genel Müdürü Bülent Karan, “2017 yılı sektörümüz açısından çok önemli bir yıl oldu. Bu dönemde özellikle trafik sigortasında yaşanan krizde acentelerimizin yanında durduk. Günlük 3 bin olan poliçe adedimiz mayıs ayında 12 bine kadar yükseldi. Gücümüzün yettiği ölçüde acentelerimizi yalnız bırakmadık. Acentelerimizin Türkiye’deki dağılımına baktığımızda yurdumuzun her köşesine eriştiğimizi görmekten mutluluk duymaktayız. Toplam üretimimiz içinde acentelerimizin payı sektör ortalamasında. Bir sigorta şirketinin 4 büyük gücü vardır. Sermaye, insan kaynağı, teknolojik altyapı ve dağıtım kanalı. Biz de bu güce sahibiz” diye konuştu.

YENİ PROJELER YOLDA

2018 yılında acenteler ile daha çok bir araya gelip görüş alışverişinde bulunmak arzusunda olduklarını belirten Karan, “Sahada ne olup bittiğini, müşterinin istek ve ihtiyaçlarını anlamak için sizlerle beraber olmak istiyoruz. Acentelerimizin gelirlerini arttırmak ve zamanlarını daha verimli hale getirmek için 2018 yılında yeni projelere imza atmayı hedefliyoruz” görüşünü paylaştı.

2018 yılında Halk Sigorta acentelerinden oto ve oto dışı branşlarda 2017 yılında olduğu gibi destek istendi. 2017 yılının son çeyreğinde piyasaya sürülen ve içeriği ile sektörün ayrıcalıklı poliçelerinden olan kasko ürünü Ayrıcalıklı Kasko’dan beklentiler paylaşıldı.

ORGANİZASYONLAR DEVAM EDECEK

Acentelerin taleplerine yönelik yıl içeresinde düzenlenecek kampanyalar hakkında bilgilendirme yapan Karan olumlu geri dönüşler aldı. Genel Müdür Yardımcısı Habip Çetinkaya, Acenteler Direktörü Yasemin Öncü ve Bölge çalışanlarının da katıldığı kahvaltılı toplantı samimi bir ortamda gerçekleşti. Diğer bölgelerde de organizasyonlar düzenleyecek olan Halk Sigorta, acenteleri ile yakın ilişki içinde olmaya devam edecek.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü