Sanlam Sigorta Şirketi Afrika’da En Büyük Sigortacı Olmayı Hadefliyor

Cape Town merkezli sigorta şirketi Sanlam, Fas'taki iştirakinde kontrolü ele geçirmek için kalan yüzde 53'lük hisseyi 1.1 milyar dolara satın alıyor. Şirket böylelikle Afrika'da en büyük olmayı hedefliyor.

Sanlam Ltd., Afrika'da daha fazla satın alma işlemi için kıtadaki en büyük finansal hizmetler şirketi olma yolunda ilerlemesini sürdürüyor. Cape Town merkezli sigorta şirketi, Fas'ın Saham Finances SA'nın tam kontrolünü ele geçirmek için kalan yüzde 53'lük hisseyi 1.1 milyar dolara alarak toplam yatırımını Şubat 2016'dan bu yana yaklaşık 1.7 milyar dolara çıkaracak. Anlaşma, Salam'ın Kuzey Afrika'daki 26 pazara erişim sağlayacak. Orta Doğu ve Batı Afrika ve 11 Afrika ülkesi, Hindistan ve Malezya'yı kapsayan geniş bir coğrafyaya yayılacak.

insurancejournal'da yer alan habere göre, Sanlam'ın gelişmekte olan piyasa yöneticisi Junior John Ngulube yaptığı açıklamada, faaliyet gösterdikleri pazarlarda “bir, iki veya üç” olmalarını sağlayacak “bolt-on” satın almalar aradıklarını söyledi. Sanlam, 2017'nin başından bu yana Güney Afrika, Zimbabve, Kenya, Uganda ve Londra'daki anlaşmalarla en az beş satın alma gerçekleştirdi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü