Zurich Insurance CEO’su Mario Greco Sigorta Dünyası İçin Açıklamalarda Bulundu

Zurich Insurance CEO'su Mario Greco, "Sektörümüzde değişim yaratan güçler çeşitlidir. Bizim için müşterilere verdikleri dönüştürücü güç anahtardır. Bu her şeyden önce müşteri odaklı bir devrimdir." dedi.

Zurich Insurance CEO'su Mario Greco, sigorta dünyasındaki değişime yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Şirketin 2017 yılına ait yıllık raporunun önsözünde açıklamalarda bulunan Greco, “İşimizin her yönünü etkileyen bir devrimin ortasındayız. Yeni rakipler pazara giriyor, dijital teknoloji bile en basit işleri nasıl yapıyor olduğumuzu yeniden şekillendiriyor ve teknolojik ilerlemeler yenilikçi yeni hizmet teklifleri için potansiyele sahip ”dedi.

“Sektörümüzde değişim yaratan güçler çeşitlidir" diyen Greco sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim için müşterilere verdikleri dönüştürücü güç anahtardır. Bu her şeyden önce müşteri odaklı bir devrimdir. Müşteriler bugün sigorta ürünlerini ve sağlayıcılarını kolayca karşılaştırabilir, akranlarına danışabilir ve nihayetinde kendilerini riske karşı nasıl koruyacaklarını belirleyebilirler. Müşteriler geleneksel sigortayı hep birlikte atlayabilir.”

Zurich'ın sektörde iyi konumlandığına inandığını belirten Greco, "2017'deki performansımızın gösterdiği gibi, güçlü ve rekabetçi bir konuma sahibiz. Hava durumuna bağlı tarihi olaylara rağmen, odak noktamız ve disiplinimiz, 2018 ve sonrası için büyük fırsatlar yaratarak, daha az sigorta, daha düşük maliyetler ve genişletilmiş bir prim tabanı sağladı” dedi.

Greco, şirketin müşterilerinin ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak ve mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için yeniden yapılandırdığının altını çizen Greco, "Çekirdek dışı işletmeleri elden çıkardık. Portföyümüzü daha da çeşitlendirmek için büyümeyi hedefledik ve açık bir yetki sağlayan bir stratejiye odaklandık. yapımızı basitleştirdik ve müşterilerimize daha net bir görüş açısı sağlamak için işimizi birleştirdik. Hizmet tekliflerimizi, dağıtım erişimimizi ve müşteri katılım platformlarımızı genişleterek, sistematik olarak temel yeteneklerimizi sistematik olarak oluşturduk" şeklinde konuştu.

Şirketin geleceğine yönelik öngörülerine de paylaşan Greco şunları söyledi: “Açıkçası hala yapacak işlerimiz var. Maliyet tabanımızı azaltmaya ve teknik yüklenim performansımızı geliştirmeye devam edeceğiz ve müşterilerle etkileşimde bulunmaya daha fazla zaman ve kaynak ayırmamıza olanak tanıyacak değişiklikleri uygulayacağız.”

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü