Zurich Insurance Yönetim Kurulu İçin Önemli İsim

İsviçreli sigorta devi Zurich Insurance yönetim kuruluna ülkenin önemli enerji şirketlerinden Alpiq'ın CEO'su Jasmin Stablin'i seçmeye hazırlanıyor.

Zurich Insurance Yönetim Kurulu, hissedarlarına bir yıl süreyle görev yapmak üzere Jasmin Stablin'i Yönetim Kurulu'na yeni isim olarak atandığını duyurdu. Söz konusu seçim 4 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan Yıllık Genel Kurul toplantısında yapılacak.

Jasmin Stablin, Avrupa'nın önde gelen İsviçreli enerji hizmetleri sağlayıcısı ve elektrik üreticisi Alpiq CEO'su. 2013 yılında Alpiq CEO'su olmasından önce, İsveçli ABB'nin çeşitli yerel ve küresel yönetim pozisyonlarında 15 yıl çalıştı. Zurich Yönetim Kurulu Başkanı Tom de Swan, “Jasmin, derin bir bilgi birikimi ve sürdürülebilirliğin sürdürülebilir bir farklılaştırıcı olarak artan önemi de dahil olmak üzere, Zurich'e benzersiz beceriler ve perspektifler getirecek. Jasmin'in, Zurich'in devam eden başarısına önemli ölçüde katkıda bulunacağından eminiz."dedi. 
4 Nisan 2018 tarihindeki seçimden sonra Zurich Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşacak: Başkan Michel Lies, Joan Amble, Catherine Bessant, Dame Alison Carnwath, Christoph Franz, Jeffrey Hayman, Monica Machler, Kishore Mahrubani, David Nısh ve Jasmin Staiblin.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü