Rusya’da Sigorta Piyasası Dairesi Müdürü Igor Zhuk İstifa Etti

Rusya Federasyonu Merkez Bankası Sigorta Piyasası Dairesi Müdürü Igor Zhuk istifa etti.

Igor Zhuk, Rusya Merkez Bankası'ndan ayrıldı. Bankaya göre Zhuk kendi projelerini geliştirecek. Zhuk'un müdür yardımcılarından biri olan Alexey Barbashov ise Başkan Vekili olarak aday gösterildi. xprimm'de yer alan habere göre sigorta düzenleyicisinin istifası piyasada sürpriz olarak karşılandı. Piyasa katılımcıları, başkanın istifasının ülkenin önde gelen sigorta şirketlerinden Rosgosstrakh'da büyük prim kayıplarına bağlı olduğunu düşünüyor.

Ülkenin önde gelen sigorta şirketlerinden Alfastrakhovanie Başkanı Vladimir Skvortsov ve Aria ve Rami Başkanı Igor Yurgens, Zhuk'un istifasının Rus sigorta piyasasında büyük bir kayıp olduğuna inanıyor.

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, Igor Zhuk'un pazarın gelişimine önemli katkısı olduğu belirtildi. Zhuk, 1991 yılından beri bir sigorta acentesi pozisyonundan başlayarak sigorta sektöründe çalışıyor. 1996 yılında Soglasie'ye başkanlık etti, 2002-2003 yılları arasında Rusya'daki Motor Sigortacıları Birliği'nin başkanlığını yaptı ve Rusya'daki MTPL (Zorunlu Trafik Poliçelerindeki Teminat Limitleri)'nin başlatılmasına büyük katkı sağladı. 2009 yılından Ağustos 2011'e kadar Rosgosstrakh Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra kariyerine denetim otoritelerinde devam etti. Igor Zhuk, Şubat 2014'ten bu yana Merkez Bankası Sigorta Piyasası Başkanlığı görevini yürütüyordu.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü