İngiliz Sigortacılarından Hükümete Destek

 

İngiliz bankaları ve sigorta şirketleri, Brexit kapsamında hükümetin ortaya koyduğu ticaret anlaşmasına finansal hizmetler sektörünün de dahil edilmesi talebine karşılık verdi. İngiliz hükümetinin talebi, Brexit sonrası Avrupa Birliği (AB) ile kurulacak ekonomik ilişkileri düzenliyor.

Londra’nın finans bölgesi City of London’ın politika başkanı Catherine McGuinness, AB’nin takındığı tavrın Avrupa ekonomisini daha çok vuracağını savundu. McGuinness, “Finansal hizmetlerin nihai bir ticaret anlaşmasının parçası olmasını reddetmek, şüphesiz tüm Avrupa ekonomisine zarar verir, büyümeyi sınırlar ve istihdamı riske atar. AB’yi müzakere ekibine finansal hizmetlerin nihai ticaret anlaşmasının bir parçası olması için esneklik vermesi konusunda uyarıyoruz” diye konuştu.

Dünya gazetesinde yer alan habere göre, İngiliz sigorta şirketlerini lobi kuruluşu Association of British Insurers da (ABI) finansal hizmetlerin bir ticaret anlaşmasında yer alamayacağı anlayışının reddedilmesi çağrısı yaptı. ABI Genel Direktörü Huw Evans, “Herkesin dogmalardan vazgeçmesi ve bir masanın etrafında toplanması zamanı” dedi.

 

 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü