AIA Sigorta Şirketinden Sağlıklı Yaşamı Teşvik İçin Kampanya Sonucu Açıklandı

 

Hong Kong merkezli sigorta şirketi AIA tarafından sağlık yaşamı teşvik etmesi için kampanyanın sözcüsü olarak seçilen ünlü futbolcu David Beckham'ın bir etkisi olmadığı ortaya çıktı. Asya'da yapılan araştırma sonucunda müşterilerin ünlü futbolcu ile sigorta arasında bağlantı kuramadığı ortaya çıktı.

Araştırma şirketi CSG, Hong Kong’daki yedi sigorta şirketinin reklam kampanyalarının etkisini araştırdı. 18 ile 55 yaş arasındaki 500 kişinin katıldığı araştırmada “kampanyanın mesajını iletebilme” ve “ürüne ilgi oluşturma” gibi faktörler ölçüldü.

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, AIA tarafından sağlıklı yaşamı teşvik eden kampanyası için küresel elçisi seçilen Beckham’ı da içeren araştırmada katılımcıların futbolcu ile sigorta markası arasında bağlantı kuramadığı ortaya çıktı. Bu durumun sebebi olarak, dünyaca ünlü Beckham’ın çok fazla ürün ve marka ile uğraşması gösterildi.

Öte yandan, AXA’nın “Kathmandu” kampanyası en yüksek puanı aldı. Kampanya, 2015 yılında Nepal’deki depremde yaralanan Lisa adlı bir Axa’lı bir müşterisinin öyküsünü konu alıyordu. 

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü