Sompo Şirketi Barselona Şehrinde Özel Sigorta Şirketi Kuracağını Duyurdu

Sompo International, Brexit'e hazırlık amacıyla İspanya'nın Barselona şehrinde bir özel sigorta şirketi kuracağını duyurdu.

Bermuda merkezli Sompo International, Barselona'da AB'ye yönelik özel sigorta şirketi kuracağını açıkladı. insurancebusinessmag'da yer alan habere göre, şirket kıta Avrupası'ndaki broker'lerle ortak olacak. Genel müdür yardımcısı Thomas Mannsdorfer, yeni ekibin başkanlığını yapacak. Kıta Avrupası için profesyonel hatlar müdürü olarak geçen ay atanan Kıdemli Başkan Yardımcısı Mathieu Borneuf da operasyonun bir parçası olacak.

Mannsdorfer, Londra ve Barselona'daki özel hat tedarikçisi ANV Global Services'de CUO uluslararası pozisyonunu ve M & A sigortası müdürlüğünü yaptı. İsviçre'de lisanslı avukatlık yapan Mannsdorfer ayrıca, HCC Global, AIG ve Allianz gibi şirketlerde de çalıştı.

Bu arada, Ocak 2018'de şirkete katılan Borneuf ise, Navigator'taki Kıta Avrupası için yönetim ve mesleki sorumluluk sorumlusuydu. Kariyerine AIG'de profesyonel hat sigortacısı olarak başlamış ve sonrasında Marsh ve Torus Insurance'da çalıştı. Şirketin Avrupa'da stratejik bir varlığı inşa etmeye devam ettiğini belirten küresel sigorta CEO'su Jack Kuhn, kıtayı Sompo International için önemli bir büyüme alanı olarak nitelendirdi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü