Hong Kong’da Sigorta Şirketlerinin İflas Etmesine Karşı Poliçe Sahipleri İçin Çalışmalar Başlatıldı

 

Hong Kong hükümetinin, her bir poliçe için 130 bin dolar olmak üzere sigorta şirketlerinin batmasına karşı sigortalıları korumak için harekete geçtiği bildirildi. Tasarıya karşı çıkan siyasiler 10 milyondan fazla poliçenin yaratacağı bütçe yükünü gündeme getirdi.

Hong Kong hükümeti, sigorta şirketinin iflas etmesine karşın poliçe sahiplerini korumaya almak için çalışmalara başladı. Her bir poliçe için 130 bin dolar tutarındaki uzun vadeli koruma yaratılmasını sağlayacak yasama çalışmaları sürüyor.

South China Morning Post haberinde, tasarıya karşı çıkan kimi siyasilerin, 10 milyondan fazla poliçenin korunup korunamayacağına ilişkin soruları gündeme getirdiğini aktardı.

Maliye ve Hazine’de bakan yardımcılığı görevini yürüten Joan Hung, Poliçe Sahiplerini Koruma Düzenlemesi’nin faturasını 2018-2019 yasama yılında gündeme getirileceğini söyledi.

Tasarı onaylanırsa Hong Kong’da faaliyet gösteren tüm sigortacılar ürettikleri primin %0.07’sini oluşturulacak fonlara yatıracak. Hayat branşlarından gelen katkıyla oluşturulacak fonun 9.58 milyon dolar, hayat dışı branşlardan gelen katkıyla oluşturulacak fonun 150 milyon dolar büyüklüğünde olacağı tahmin ediliyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü