Sigorta Devi Chubb Yurt Dışında Okuyan Öğrencilerin Sağlık Durumlarıyla İlgili Araştırma Yaptı

Zürih merkezli sigorta devi Chubb, değişim programları kapsamında yurt dışında okuyan öğrencilerin sağlık durumlarıyla ilgili bir araştırmaya imza attı. Raporda, öğrencilerin akıl sağlığı sorunları yaşayabileceği, bu sebeple seçilen sigortanın psikolojik destek hizmeti sunması gerektiği savunuldu.

Chubb, yurt dışında okuyan öğrencilerle ilgili bir rapor hazırladı. Chubb Accident & Health ve International SOS ortaklığında yazılan rapor, “Öğrencilerin Seyahati ve Yurt dışında Eğitim: Akıl Sağlığı Sorunları ve Farkındalığı” başlığını taşıyor.

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, ülkelerinden uzakta eğitim gören üniversite öğrencilerinin akıl sağlığında sorunlar yaşayabileceği ortaya koyan rapor, eğitim kurumlarının yapması gerekenleri sıralıyor. Ayrıca rapor, değişim programları kapsamında yurt dışına giden öğrenciler için üniversitelerin hangi sigortaları seçmesi gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Eğitim kurumlarının öğrencilerin zihinsel sorunlar yaşayabileceği dönemlerle ilgili plan oluşturması gerektiğini ve öğrencileri için geniş teminatlı, özellikle de psikolojik destek hizmeti sunan sigortaları seçmesi gerektiğini savundu.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü