İsteğe Bağlı Sigorta Ürünlerine İlgi Artıyor

Japonya'da kısa vadeli ve dijital olarak alınabilen uygun fiyatlı sigorta ürünleri bütçeye duyarlı tüketiciler arasında daha popüler hale geliyor.

"İsteğe bağlı sigorta" olarak da bilinen ürünler kısa süreler için geçerli ve akıllı telefonlarla dahi dijital olarak satın alınabiliyor. Mainichi'de yer alan habere göre, tüketicilerin değişen yaşam tarzları söz konusu ürünlerin gelişimini hızlandırdı. Tüketicilerin bütçe konusunda daha bilinçli hale gelmesiyle birlikte, birçoğu kapsama alanında yalnızca bir yıl veya daha uzun süren daha uzun süreli sigorta ürünlerinin aksine kısa süreli sigorta poliçelerini tercih etmeye başladılar. Tokio Marine & Nichido Fire Insurance 2012'de bir günlük araba sigortası satmaya başladı ve o zamandan bu yana Ocak 2018 sonuna kadar 6.5 milyon poliçe sattı. Bir günlük araba sigorta poliçeleri, bir aile üyesi veya arkadaştan ödünç alınan bir otomobili kullanmayı planlayan kişileri hedef aldı. Günlük 500 Japon yeni (4.70 ABD doları) prim fiyatıyla poliçe sahibine yaralanma durumunda 100.000 Japon yeni (US $ 934) ve başkalarına zarar verme ve mülke zarar verme durumunda 300.000 Japon yeni (US $ 2.800) kadar prim ödeniyor.

Öte yandan Nisan ayında Mitsui Sumitomo Insurance Co., 24 saat geçerli olan ve golf veya dağ tırmanışı gibi açık hava etkinlikleriyle ilgili riskleri kapsayan bir günlük boş zaman sigortası sunmaya başlayacak. Prim, poliçe sahibinin aylık telefon faturasına eklenen akıllı telefonlarla kolaylıkla satın alınabilecek. Mitsui Sumitomo Insurance temsilcisi Mainichi'ye yaptığı açıklamada, "Çeşitlenen ihtiyaçlara yanıt verebilen malların ve hizmetlerin geliştirilmesi için proaktif olarak ilerliyoruz" dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü