Güneş Sanat Galerisi Seçkin Ressamlara Ev Sahipliği Yapmaya Devam Ediyor

2012 yılından itibaren Güneş Sigorta Genel Müdürlük binasında faaliyet gösteren Güneş Sanat Galerisi, seçkin ressamlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl 60. Kuruluş yılını geride bırakan Güneş Sigorta, 2018 yılının ilk sergisinde Sayın Birim Bozok’a ev sahipliği yaptı. Yılın ikinci sergisinde ise, Sayın Şeref Kiperol Üçok’un eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor. 26 Şubat Pazartesi günü düzenlenen açılış kokteyline, Güneş Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Murat Koygun ve Tahsin Oral’ın yanı sıra, sanat dünyasından da tanınmış simalar katıldı.

Ana ilkesini; “Esas olan eskizdir” diyerek ifade eden Sayın Üçok, eserlerinde; detaylara ve renklere önem veriyor. Resimlerinde Dünya’nın güncel problemlerine de değinen ressam, resmettiği görünümü dinamik bir şekilde resimlerine yansıtmaya özen gösteriyor.

Şeref K. Üçok çalışmalarını şu şekilde ifade ediyor: “Her eserim ayrı oktavdaki şarkılar gibidir, birbirini anımsatmazlar. Neoklasik yorum diliyle ve empresyonistlerle flört edermişçesine kullandığım fırça darbeleriyle bunu hissettirmeye çalışıyorum. Figüratif kompozisyonlarımda el ve yüz mimiklerinin, portrelerdeki ifadelerin, kompozisyonlardaki konu ile ilgili birlikteliğine çok özen gösteriyorum.”

Sanatçının Güneş Sanat Galerisi’nde sergilenen eserlerini; 17 Mart Cumartesi gününe kadar, Pazar hariç her gün, saat 10:00 – 17:00 arasında ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü