Inga Beale’den Siber Sigorta İçin Açıklama

Lloyd's CEO'su Inga Beale, siber sigortanın sinir bozucu biçimde olgunlaşamadığını söyledi.

Lloyd's CEO'su Inga Beale, geçtiğimiz hafta Paris'te düzenlenen Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) konferansına verdiği demeçte, siber sigorta piyasasının sahip olması gereken oranda gelişmediğini ve "sinir bozucu biçimde olgunlaşmadığı" nı söyledi.

Beale, konferansta yaptığı konuşmasında, "2016'da bağımsız siber pazar 3,5 milyar dolarlık yazılı prim ödemesine ulaştı. Bununla birlikte, son yirmi yılda siber sigorta piyasası beklentileri karşılamada başarısız oldu. Pazarın olgunlaşmadığına dair kanıtlar görülebilir. Birçok işletme mülk sigortasına sahipken, ABD ve Avrupa'da sadece% 20-35'lik bir siber sigorta yaptırılıyor "dedi.

Beale, pazarın gelişimini engeller nedeniyle, primlerin diğer sigorta sınıflarına göre daha yüksek kaldığını belirterek, "Bazı durumlarda, siber sigorta, mülk sigortasından altı kat daha pahalı. Siber risk çok karmaşıktır, bu nedenle birlikte çalışmak, mümkün olan en iyi ve en iyi bilgiye dayanan çözümler üretmek için kaynakları ve verileri birleştirmek gerekiyor" diye konuştu.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü