Allianz Prime’ın Testleri İtalya’da Deneniyor

Sigorta devi Allianz, mobil ödeme ve sadakat uygulaması Allianz Prime'ın testlerine İtalya'da başladığını duyurdu.

"Allianz Prime" uygulamasının testleri başladı. Endüstride türünün ilk örneği olan mobil ödeme ve sadakat uygulaması Visa ve Allianz'ın dijital finansal teknoloji ortağı Wirecard arasındaki işbirliğiyle hayata geçirildi.

Uygulama, "belirteç" adı verilen veya tüketicilerin hassas Visa hesap ayrıntılarının yerini alan benzersiz bir dijital tanımlayıcı özellikli Visa güvenlik teknolojisini kullanıyor; böylece hiçbir gizli bilgi açığa çıkmıyor.Online veya mağaza içi mobil ödemeler, sahtekarlığa karşı koruma sağlayan Allianz Digital Payments Protection tarafından sigortalıdır ve kusurlu veya bozuk online satın alımlar durumunda müşterileri koruyor.
İşlemler, kullanıcıların puan toplamak ve ödül kazanmak için sadakat programını birleştiren Wirecard tarafından işleniyor.
Allianz Prime uygulaması, Allianz müşterilerinin bir örneği tarafından İtalya'da deneniyor. Küresel kullanım için geliştirilen uygulama kolayca diğer pazarlara aktarılabilecek. Allianz Partners'daki pazar yönetimi ve yenilik sorumlusu Matthias Wuensche, "Dijital ortakları Visa ve Wirecard'ın desteği ile Allianz Partners yenilik ekibi Allianz Prime'ı yarattı. Güvenli ve sigortalı mobil ödemelerle her an, her yerde ve her yerden online olarak müşterilerimize özgürlük ve güvenlik sağlayan bir çözüm." dedi.

Öte yandan Allianz'ın Ekim 2017'de Çin Life Insurance Company'ye satılmasına karar verdiği Tayvan hayat sigortası portföyüyle ilgili onayları düzenleyiciden alındığını duyurdu. Allianz'ın Asya Pasifik CEO'su George Sartorel, "China Life Insurance'ın bu portfolyoyu gelişiminin bir sonraki safhasına götürebileceğinden memnuniyet duyuyoruz. Bu işlem, müşterilerimize daha fazla değer katmak için uzmanlığa sahip olduğumuz temel segmentlere odaklanmak için önceliklerimizi destekliyoruz "dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü