Avusturalyalı Sigortacı QBE Latin Amerika Operasyonlarını Zurich’e Sattı

Avustralyalı sigortacı QBE, Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Ekvador ve Meksika'daki faaliyetlerini Zurich Insurance'a sattığını duyurdu.

Zurich Insurance, Avustralyalı sigortacı QBE'nin Latin Amerika'daki operasyonlarını 409 milyon dolarlık toplam fiyatla satın almak için anlaşmaya vardı. QBE, Maria Kasırgası'dan kaynaklanan taleplerin yerine getirilmesini kolaylaştırmak için Porto Riko'yu elinde tutacak. QBE Porto Riko, QBE'nin Kuzey Amerika operasyonlarının bir parçası olacak ve Avustralya sigortacısı Latin Amerika pazarından çıkacak.

Satışların 2018 yılının sonuna kadar tamamlanması bekleniyor ve QBE Group CEO'su Pat Regan, piyasadan çıkma kararının firmanın "grubu basitleştirme konusundaki tutumu" ile tutarlı olduğunu söyledi. Regan, "Latin Amerika operasyonlarımızın ayrıntılı bir incelemesinin ardından, QBE'nin bu işletmelerin en iyi stratejik sahibi olmadığını artık tespit ettik. Zurich, Latin Amerika'da önemli bir varlığa ve bölgede güçlü bir bağlılığa sahip. Satışın tamamlanmasının ardından Zuich ile Latin Amerika'da faaliyet gösteren çokuluslu müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için işbirliği yapmayı umuyoruz "dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü