Standard Life Aberdeen Sigorta İşini Phonix Group Şirketine Sattı

İskoç sigorta şirketi Standard Life Aberdeen, sigorta işini İngiltere merkezli sigorta hizmetleri sağlayıcısı Phoenix Group'a toplamda 3.24 milyar £ karşılığında sattığını duyurdu.

Standard Life Aberdeen, sigorta işini İngiltere merkezli sigorta hizmetleri sağlayıcısı Phoenix Group'a toplamda 3.24 milyar £ karşılığında sattı. Satış fiyatı, 2.28 milyar pound nakit ve yüzde 19.99 oranında Phoenix Grubu hisse payı içeriyor. Satış Standard Life Aberdeen'in İngiltere'deki perakende platformlarını ve finansal danışmanlık alanını elinde bulundurmasıyla birlikte Standard Life Assurance Limited'in elden çıkartılmasını kapsıyor.

Standard Life Aberdeen, Phoenix Group'la olan stratejik ortaklığını genişleterek uzun vadeli bir varlık kaynağı, perakende müşterilere erişim ve daha geniş kapsamlı işbirliği fırsatı sağladığını açıkladı. Standard Life Aberdeen'in Başkanı Gerry Grimstone: "Bu işlem Standard Life ile Aberdeen Varlık Yönetimi arasındaki birleşme. Bu işlem, firmanın uzun süredir ortağı olan Phoenix Group ile yapılan kapsamlı ve karşılıklı yarar sağlayan bir stratejik ilişki de dahil olmak üzere hissedarlarımız için mükemmel bir değeri temsil ediyor" dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü