ABD’deki Sigorta Şirketleri Bireysel Silahlanmaya Karşı Tepkilerini Göstermek İçin Kararlar Aldı

 

Dünyanın en büyük sorumluluk sigortacılarından biri olan ve 54 ülkede faaliyet gösteren Chubb, ABD'li Ulusal Silah Birliği (National Rifle Association - NRA) ile yaptığı anlaşmaları askıya alan şirketler listesine eklendi.

ABD’nin Florida eyaletinde yer alan Parkland şehrindeki lisede meydana gelen ve 17 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı ülkede bireysel silahlanmaya karşı eylemlerin artmasına sebep oldu. Sigorta şirketleri dahil kimi şirketler bireysel silahlanmaya karşı tepkilerini göstermek için kararlar aldı.

Insurance Journal’da yer alan habere göre, şirketler Ulusal Silah Birliği NRA ile yaptıkları indirim anlaşmalarını iptal ettiklerini açıkladı. Son olarak cumartesi günü Amerikalı Delta ve United havayolları da NRA ile olan anlaşmalarını sonlandırdı. Bir açıklamada sigorta devi Chubb’dan geldi. Chubb, açıklamasında NRA ile anlaşmasını Florida saldırısından önce sonlandırdığı vurguladı.

Chubb’dan yapılan açıklamada “NRA güvenlik görevlisi silah taşıma sigortası programına artık katılmayacağımızı üç ay önce ilettik” dendi.

Dünyada büyük ses getiren sigorta start-up’ı Lemonade, en az 59 kişinin hayatını kaybettiği , 500’den fazla insanın yaralandığı Las Vegas saldırısının ardından ateşli silahlarla ilgili poliçelerinde değişikliğe gideceklerini duyurmuştu. Poliçeye yeni şartlar eklendiği açıklanırken askeri sınıf silahların teminat kapsamı dışına alındığını bildirilmişti.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü