MetLife Emeklilik ve Hayat Müşterileri Dinleyerek Çocuklar İçin Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası Ürünü Geliştirdi

 

MetLife Emeklilik ve Hayat, müşterilerini dinleyerek Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası ürününü geliştirdi.

MetLife Emeklilik ve Hayat, yenilenen stratejisi kapsamında iş süreçlerinde önceliği müşterilerine vermeye ve bir sigorta ürününden neler beklediklerini önce müşterilerinden dinleyerek belirlediği ürün geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda lansmanı geçen yıl gerçekleşen İyi Ki Varsın hayat sigortasının ardından yeni ürünü Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası’nı müşterilerinin hizmetine sundu.

Ebeveynlerin en büyük arzusunun çocuklarına kendi ayakları üzerinde durabilecekleri bir gelecek bırakmak olduğu iç görüsünden yola çıkan MetLife, ebeveynin vefat ve sakatlık gibi hayati risklerini teminat altına alarak çocuklarının eğitimine aynı şartlarla devam edebilmesi ve kariyer koçluğu gibi ek hizmetlerle çocuğun geleceği ile ilgili bugünden doğru kararlar verebilmesini hedefledi.

Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası’nda ebeveynler toplam sigorta süresini maksimum 16 yıl olacak şekilde 4‘er yıllık paketler halinde tercih edebilecekleri gibi, sigorta süresini esnek belirleyebilirler ayrıca primleri peşin ödemeleri halinde %39’a varan indirim fırsatından faydalanabilirler.

Üründe yer alan “Eğitim Desteğim Asistanslık Paketi” ise çocuğun hem bugünkü sağlık ve kültürel gelişimine destek verecek hem de geleceğine dair bugünden doğru yönlendirilmesini sağlayacak. Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası Eğitim Desteğim Asistanslık Paketi kapsamında Kariyer Koçluğu, Psikolojik Danışma, Çocuklar İçin Atölye Programları, İzotomi Testi, Çocuk Sağlığı ve Tıbbi Bilgi ve Danışma, Hobi Kulüpleri indirimleri gibi birçok avantaj sağlıyor.

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası’nın ebeveynlerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan bir ürün olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “MetLife olarak her zaman müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. İş süreçlerimizde odağımıza insanı ve insanın ihtiyaçlarını alarak ürün geliştiriyoruz. Yenilenen kurumsal stratejimiz doğrultusunda geliştirdiğimiz bu özel üründe, ebeveynlerin sorumluluklarını hafifletmeyi ve çocuklarının geleceğine odaklanmalarını hedefledik. Çocukları için çalışan, birikim yapan, çocuklarını gelecekte iyi bir konumda görmeyi arzulayan her ebeveyn Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası’na sahip olabilir. Çocuklarının hem bugününde hem de hayatın beklenmedik risklerinde yanlarında olabileceğimiz özellikler ekleyerek ürünü çıkarttık. Çünkü araştırmalarımız sonunda gördük ki; müşterilerimiz birikimlerini yaparken çocuklarını, onların geleceğini ön planda tutuyor. MetLife olarak bu ihtiyaca cevap verecek nitelikte geliştirdiğimiz Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası’nın kapsamlı yapısı ile müşterilerimizi memnun edeceğine eminiz.” dedi.

Yurtseven ayrıca “MetLife olarak Türkiye’de faaliyette olduğumuz ilk yıldan itibaren Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerimizde ilk okuldan liseye kadar gençlerimizin gelişimini ve kariyerini gözeten projeler gerçekleştirmekten dolayı gururluyuz. Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası ile de ürünümüzü alan ebeveynler adına Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile 250 çocuğun 1 yıllık eğitimine destek oluyoruz.” dedi.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü