Teknoloji şirketi IBM nin Araştırması

IBM, insurtech'lerle birlikte çalışan sigorta şirketlerinin, bunu yapmayan sigortacılardan daha iyi performans gösterdiğini keşfetti.

Teknoloji şirketi IBM'in "Dost veya düşman? Insurtechs ve küresel sigorta endüstrisi" raporunda önemli sonuçlara ulaştı. Araştırmada, sigorta endüstrisinin insurtech'lerin potansiyelleri ve masaya getirdiği yeniliklerin farkında olduğu ortaya çıkarken, teknoloji odaklı yeni işletmelerin getirdiği değişim büyük ölçüde olumlu oldu. Raporun ana bulgularından biri, anket yapılan sigortacılardan% 81'inin insurtech işletmelere yatırım yaptıklarını ya da zaten insurtech işletmelerle çalıştıkları sonucu çıkması. Benzer şekilde, çalışmaya katılan 4 yöneticiden 3'ü (% 57) insurtechlerin endüstrideki yenilikleri yönlendirdiğine inanıyor. Buna karşın, ankete katılan yöneticilerin% 43'ü kendi işletmelerinde yıkıcı etki görüyor; bu da IBM'in daha geleneksel sigorta süreçlerine olan aşırı güvencesini yansıtan bir tutarsızlık olarak belirtiliyor.

Çalışma aynı zamanda insurtechlerin genellikle melere odaklandığını da ortaya koydu.

Kişiselleştirme: Sigortacıların % 56'sı insurtechlerin müşteri ilişkileri geliştirmek için bir fırsat sunduğunu belirtti: AI, bilişsel bilgi işlem, IoT, blok zincir ve bulut gibi teknolojiler "poliçe sahibini hedefleme özelliğini yeniden tanımlayabilir.

Yenilikçi teklifler: Liderlerin% 80'i, insurtech kullanıma dayalı veya diğer katma değerli hizmetlerin (saatlik araba sigortası gibi) endüstriyi önleyici tavsiye ve diğer risk yönetimi hizmetleri biçimine doğru ittiğini belirtti.

Sigorta Dağıtımı: Insurtechler, sigortacının müşterilerine yeni, daha rahat şekilde dahil etmesine izin veriyor. Insurtechlerin% 26'sı online sadece dijital çözümler üretiyor,% 10'u şirketler arası sigorta,% 3'ü talep üzerine sigorta oluşturuyor.

ÜYE SİGORTA ACENTELERİ

SEKTÖREL HABERLER

   Tümü